" />

Bozuk teker bilyası nasıl anlaşılır

Bu videomuzda aracın teker bilyasının (porya) bozuk olup olmadığını nasıl anlarsınız onu göstereceğim. Öncelikle bozuk olan teker bilyası muazzam derecede bir uğultu yapar. Şimdi onun sesini dinlettireceğim sizlere.

Önce bir yola çıkalım. Yolda sesimizi alacağız. Şöyle yola bir çıkalım. Kontrollü şekilde. Şimdi yavaş yavaş ses gelmeye başladı. Sizler de duyuyorsunuzdur umarım. Şimdi  şöyle doğru bir girelim. Şimdi muazzam bir ses var. Sesi duyuyor olmanız lazım şu an. İşte bu yüksek uğultu teker bilyasının bozuk olduğu anlamına gelir. Eğer aracınızda kar lastiği yok ise böyle bir ses duyuyorsanız aracın teker bilyasının bozuk olduğunu anlarsınız.

Kar lastiğini neden söyledim ? Kar lastiği olduğu zaman da buna yakın bir uğultu sesi yapabiliyor ve insanı yanıltabiliyor.

Teker bilyasının bozuk olup olduğunu kar lastiksiz araçta daha net anlarsınız. Bu teker bilyası da aynı sesi verir. Ee aks bilyası da orta aks bilyası da aynı sesi verir. Bu sesi duyduğunuzda muhakkak tespit yapabilirsiniz. Teker bilyası bozuktur. Bu ses bazen yüksek süratte de çıkabilir.

Bunun gibi iyice bozuk olan teker bilyası da düşük süratlarde de kendini belli edebilir.

Video için oto kontrol a teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın