" />

Bagaj havuzu yapımı

Ben tamir ederimden selamlar. Bugün fabia için bagaj havuzu yapacağım. Ben tamir ederim ailesinden silah ve otomobil kanalı sahibi arkadaşımızda böyle bir çalışma yapmış. Ben ondan da ilham aldım. Bunun için oto döşemeciden bir metre muşamba satın aldım. Desen olarak bu hoşuma gitti, bir metresine 15 TL verdim.

İlk önce bagajdaki döşemeyi kalıp çıkartmak için alıyorum. Muşambayı ve döşemeyi üst üste koyup, döşemenin kalıbını muşamba üzerine kalemle çizerek çıkartıyorum. Kalıbı alırken, kıvrımları düzgün çizmeye dikkat ediyorum. Bagaj döşemesinin kalıbını çıkarttım. Şimdi makasla çizginin üzerinden dikkatlice giderek kesiyorum.

Muşambanın düzgün olduğundan emin olmak için kontrol ediyorum. Şimdi artan muşambadan bagaj havuzunun duvarlarını yapmak için yaklaşık 3 santim boyunda şeritler çizip kesiyorum. Havuzun duvarı için bu şekilde şerit çıkarttım. Şimdi bunu sıcak silikonla tabana yapıştırıyorum.

502 ile yapıştırmayı denedim fakat olmadı, o yüzden sıcak silikon kullanıyorum. Sıcak silikon çok dayanıklı bir yapıştırıcı olmadığı için şimdilik tutturma amaçlı kullanıyorum. Daha sonra soğuk siyah silikonla üzerinden geçeceğim.

Havuz kenarlarının sağlam olması için arkasından siyah bant ile bantlıyorum. Bagaj havuzunun tüm kenarları bitti, şimdi siyah silikonla yapıştırdığım yerlerin üzerinden gideceğim. Böylece hem daha sağlam olacak hem de güzel görünecek. Tüm kenarları silikonladıktan sonra, parmağım ile üzerinden geçiyorum. Kenarlara bulaşan silikonu kurumadan, ıslak mendil yardımıyla siliyorum ve bir gün kurumasını bekliyorum.

Şuan bagaj havuzumuz kurudu, kullanmaya hazır. Daha sağlam olması için bantın altıda silikonlanabilir isteğe bağlı olarak. Artık bagaja yerleştirebiliriz. Fabrikasyon kadar olmasa da gayet başarılı oldu. Videoları faydalı buluyorsanız beğenmeyi, abone olmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın