" />

Rulman Fiyatları Arttı mı, Rulman Nereden Alınır?

Rulman Fiyatları Arttı mı, Rulman Nereden Alınır

Günlük yaşamda yaygın şekilde kullanılan rulmanlar kendi içerisinde farklı türlere ayrılır. Ve bu nedenle fiyat aralığı ürün türüne göre değişiklik gösterir. En çok kullanılan rulman tipleri arasında sabit bilyalı, eğik ve oynak bilyalı, oynak makaralı, konik ve silindirik makaralı, iğneli ve eksenel rulmanlar yer alır. Yuvarlanma elemanları, iki bilezik ve kafesten meydana gelen bu parçalar rulman firmaları tarafından uluslararası standartlara uygun şekilde üretilir. Pek çok rulman türü eksenel ve radyal yükleri bağımsız ya da eşzamanlı olarak taşıyabilir. Farklı sıcaklıklar altında kullanılabilen rulmanları çevreleyen basit bir yapı vardır. Bu sayede değiştirme, kontrol ve bakım işlemleri daha rahat yapılır.

Rulmanlar hacmine ve diğer teknik özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Sadece satışa odaklanarak rulman fiyatları üzerinden karar vermek yanlış seçimler yapmanıza neden olabilir. Taşıyacağı yük, rijitlik, kullanım ömrü, hız, eksenel yer değiştirme ve boşluk gibi özellikleri dikkate alarak en uygun fiyatlı rulmanı tercih edebilirsiniz.

Rulman Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok sektör tarafından yoğun talep gören ve buna karşılık belirli rulman firmaları tarafından üretimi yapılan parçalar hemen her teknik ihtiyaca çözüm sunar. En iyi özelliklere sahip en uygun fiyatlı parçayı almanız bütçeniz için ideal olacaktır. Bu parçayı alırken fiyatlar ürünün üretim maliyetine göre değişmektedir.

Ekstra maliyetler çıkarmaması ve uzun ömürlü kullanımıyla plastik aksam kullanılarak üretilen rulmanlar daha ekonomiktir. Bununla birlikte rulmanlar ekstra yük taşıyacak ise buna göre seçim yapmanız gerekir. Piyasa üretimi yapılıp satışa sunulan çok sayıda rulman markası vardır. Rulman fiyatları ve türleri konusunda doğru karar vermek adına Akar Rulman deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Rulman Fiyatları Arttı mı, Rulman Nereden Alınır

Rulman Nasıl Satın Alınır?

Rulman firmaları tarafından üretilen ürünleri almak istediğinizde güvenilir markaları tercih etmelisiniz.  Piyasada çok sayıda sahte ürün bulunduğundan dikkatli olmalısınız. Ürünü kullanacağınız alanın hacmi kısıtlı ise iğneli rulman vb. ince yuvarlama elemanlarına sahip parçaları seçebilirsiniz. Eğer yüksek hızda çalışan makinelerde bu parçayı kullanacaksanız düşük sürtünme eğilimli rulmanları satın alabilirsiniz. Seçim yaparken rulmanın taşıyacağı yük büyüklüğünü ve yönünü de hesaba katmalısınız.

Bu gibi özelliklere göre fiyat performans açısından ideal ürünü seçmelisiniz. Ürüne karar verirken en iyi olanı bulmak adına Akar Rulman teknik ekibinden destek alabilir, firma tarafından aracılık edilen yurt dışı markalı rulmanlara göz atabilirsiniz. Sipariş ve tedarik ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın