" />

Polo triger seti kaç km’de değişir

Polo triger seti kaç km’de değişir, kaç yılda bir triger seti değişmelidir ?

Bu konuda yetkili servisler, özel servisler, oto alım satım yapanlar, daha önce değişim yaptıranlar ve üretici firmanın zaman zaman birbirine çelişen  açıklamaları olmaktadır.

Çoğu otomobil sahibi periyodik olarak triger kayışının ve bağlantılı parçaların birkaç yılda bir değişeceğini bilir. Ama kaç yılda bir veya kaç kilometrede bir değişim olacak çoğu kişi bunu bilemeyebilir.

Maalesef teknik servisler üzerinde “para avcısı” imajı oluştuğu için bu işi yıllarca yapan ustaların dediğine inanmıyoruz, iananmıyoruz. Bazen de birkaç kişi aynı anda doğru söylüyor ama söylenilenler çelişiyor.

Araç sahiplerinin bir çoğu tamircilerin parça değiştirme meraklısı olduğunu düşünüyor. Çünkü sık değiştirmek hem parça üzerinden hem de işçilik üzerinden kazanç sağlıyor. Üstelik zamanı gelmeden değişen parça neredeyse gıcır görünümünde olduğundan bir otodan alıp diğerine orijinal diye takanlar var.

Bu yüzden araç sahipleri zaman zaman paranoyaklaşıyor, ustaların doğru sözlerine bile şüpheyle bakıyor.

Triger seti değişiminde tek etken yaş veya kilometre değildir. Aracın motor tipi, dizel veya benzinli olması, binek veya ticari olması, aracın alt modeli de bu periyodun belirlenmesinde rol oynamaktadır. Bu yüzden triger seti kaç km de değişir sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır.

Polo triger seti 4 yılda bir veya kilometre 90.000 i bulunca (hangisi önce gelirse )değişir. Bu firmanın tavsiyesidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın