" />

Pert araç alınır mı

Tekrar merhaba. Bir başka videoyla beraberiz. Burada da arkadan iyi bir kaza yapmış bir arabayla. Sedan araba, hatchback olmuş. 7 kasa bmw şuan tekrar sedan hale gelecek. Çektiriyor arkasını, baya bir ciddi bir kaza geçirmiş.

Araba çok sıkıntı yaşamış. Hani iki arabadan bir araba yapılır mevzusu var ya, hani affedersin demirci tabiriyle kıçını takmak tabiri. Şimdi arabaya bir arka takacaklar. Yani insanlar inanamıyor, nasıl yani arabaya arka takılır mı, tutar mı tutmaz mı? Yani oluyor, yapılıyor. Dünyanın her yerinde yapılıyor bu. Yasal bir şey, Türkiye’nin sigorta şirketleri bunu söylemişti zaten.

Kazalı arabaları, pert arabaları satıyor. Yine tekrar ediyoruz, önemli olan bu arabaları kazalı bir şekilde tüketiciye satıcıya her şeyini detayını söyleyerek alıcıya satması. Amacımız otorapor olarakta bu amacımız, bilgilendirmek. Bir parça boya var diyor, bu araba alınmaz diyor. Niye alınmaz? Satıcı size söylüyor. İnsanlar o kadar korkuyor ki, piyasadaki art niyetli satıcılar çok fazla. Bizim amacımızda otorapor olarak bunların önüne geçmek.

Bakın ne kadar profesyonel bir işçilik şuan yapılan. Parça ekliyor, şuan arabanın halk tabiriyle kıçı değişiyor. Buldular bir tane buna uygun arka kısmı. Şuan o kadar aynı yerden kestiler vinç ile kaldıracaklar ve diğerini koyacaklar.

Oturtma işleminden milimetrik ayarlarını yaptıktan sonra kaynaklayacaklar. Ondan sonra boyanacak. Bu araba ne olucak, bu araba ufak bir boya ile satılacak. Araç alttan kesildi üstten kesildi. Buralardan tekrar kaynaklanacak. Böyle bir aracı kullanmak güvenli değil. Güvenlik testlerinde orijinal araçlar bile 60-65 km hızla test edildiğinde ön kaput, ön camlar farlar ve airbackler patlıyor.

Bu araba yine sert bir kazada bu kaynak yerinden ayrılabilir. Kazanın açısına göre değişebilir. Fabrikada robotların attığı kaynaklar, milimetrik ayarlarla şuandaki bu arabanın mukavemeti aynı olmayacaktır. Anormal bir durum mu hayır. Alıcı kişinin bunu bilerek alması gerekiyor. Siz bu arabaya ilan verdiniz. Bu arabanın aksesuarlarını tanıttınız, en alta ufak puntolar ile araçta hasar kaydı vardır veya ağır hasar kaydı vardır. Veya işte boya takıntısı olan aramasın şeklinde yazılır.

Video için OTORAPOR  a teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın