" />

Opel Corsa InSP 2 uyarısı

Opel Corsa InSP 2 uyarısı aracınızda bir ampulün patlak olduğu zaman karşımıza çıkmaktadır. Otomobillerde InSP uyarısı genel olarak bakım zamanının geldiğini ifade etmekle birlikte Opel Corsa araçlarda InSP uyarısının birkaç çeşidi bulunmaktadır.

InSP    – Yağ değişim zamanı

InSP 2 – Araçtaki ampullerden biri patlak

InSP3  — İmmobilizer kumandasının pili zayıf

InSP4 — Dizel yakıt filtresinde su birikmiş, boşaltılması gerek.

Opel Corsa InSP 2 uyarısı çözümü

Öncelikle hangi ampulün patlak olduğu tespit edilmelidir. Araçtaki ampüller sağlam olmakla birlikte kablosu gevşemiş de olabilir.

Opel Corsa aracınızda bir ampulü değiştireceksiniz, yeni lamba satın almadan önce lamba soketi üzerindeki watt değerini kontrol ediniz. Bu değerden daha yüksek güç isteyen bir lamba kullanırsanız istenilen verimi alamayacaksınız.

Ampulü değiştirmeden önce kontağı ve ampulü yakan anahtarı kapatmanız gerekir. Eskisinin yerine takacağınız ampulü tutarken çıplak elle camından tutmayınız, çünkü camından tutunca parmak izi lekesi kalmaktadır. Elinize eldiven takın ve lambayı soketinden tutunuz.

Sol tarafta ampul değişimi yapmadan önce sigorta kutusunun kapağı açılır, cam sileceği suyunun konulduğu haznenin doldurma ağzı yukarı doğru çıkarılır. Hazne tamamiyle sıvıyla doluysa akabilir, buna dikkat ediniz.

Sağ tarafta ampul değiştirirken hava filtresindeki hava hortumu bağlantısını ayırmak gerekir.

Ampul temizliği

Opel Corsa aracınızın ampullerini beyaz ispirto ve bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Zamanla cam üzerindeki katı veya sıvı maddeler birikip reflektör üzerine yapışarak yansıtma gücünü azaltabilir. Bu da ampulün daha sönük yanmasına neden olabilir. Temizlik yaparak ampulden eskisi kadar verim alabilirsiniz.

Sürücüler far ayarını kendileri yapabilir mi ?

Far ayarı için özel ayar cihazları gerektiği için sürücüler kafalarına göre far ayarı yapmamalıdırlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın