" />

Opel Corsa arıza lambası söndürme nasıl yapılır

Otomobilde yaşanan sorun nedeniyle günümüz de araçlar sürücülere arıza lambaları ile bilgi vermektedir. Bu lambanın anlamı aracınızda arıza vardır. Gerekeni yaptırmak için gerekli servis noktasına götürmeniz demektir. Serviste araç bilgisayara bağlanarak arıza lambasının neden yandığı belirlenir. Arızayı gidermek için yapılan işlemlerin ardından sorun giderilir ve gerekli işlemler yapılarak arıza lambası söndürülür. Opel Corsa arıza lambası söndürme nasıl yapılır sorusuna sizlere bu yazımızda açıklamalı bir şekilde cevap vermeye çalışacağız.

Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır

Yeni üretim araçların hepsinin bir beyni bulunmaktadır. Burada araçla ilgili tüm bilgiler toplanır ve serviste bulunan bilgisayar sistemleri ile buraya bağlanılarak araçta yaşanan ya da yaşanacak tüm sorunlar önceden tespit edilir. Arıza lambası genel olarak yanıyorsa söndürme işlemi yapılmadan önce arıza tespit edilmelidir. Bu ışığın da arızalandığı durumlar olabiliyor. Çok uzun süre uğraşsanız da bu ışığın söndürülemediği durumlar yaşanabiliyor. Ancak bu durum çok ender olduğu için endişe etmenize gerek yok.

Öncelikle tespit edilen arıza giderilmelidir. Opel Corsa için tamir işleminizi serviste yaptırmanız da fayda var. İşinde usta olmayan kişiler bu işlemi yaparsa araçta ki sorun giderilemeyebilir. O nedenle doğru kişilere yaptırmakta fayda var. Aynı servis noktasında tamir gerçekleştirildikten sonra servis görevlisi tarafından arıza lambası birkaç işlem ile basitçe söndürülebilir. Belirli bir süre sonra gene yandığında gene bir sorun oluştuğu anlamına gelmektedir. Tekrar servise götürmenizde fayda var. Ancak bir sorun olmadığı ve bu durumun yazılımın güncel olmamasından dolayı oluştuğu size söylenebilir. Yapılması gereken işlem yazılımın güncel versiyonunu tekrar aracın beynine yüklenmesidir. Bu işlemi de sadece  OPEL servisleri gerektiği gibi yapacağından başka bir noktaya gitmememiz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın