" />

Ford Focus hangi segment

Ford Focus hangi segment ?

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Ford, sektörün içerisine ilk giren firmalardan da biridir. Son derece modern ve yenilikçi anlayışa sahip araçlar üreten marka birçok modeliyle gerek ülkemiz pazarında gerekse de dünya pazarında adından sıkça söz ettirmektedir. Markanın sahip olduğu modeller arasında yer alan Focus ülkemizde hem sedan hem HB hem de Station Wagonh modelleriyle görücüye çıkmaktadır.

Başarılı aerodinamik yapısı, güçlü motorları ve yeni nesil teknolojisiyle kullanıcılarına büyük fırsatlar sunmaktadır. Ford, Focus modelinde çok çeşitli bir motor seçeneği sunmaktadır. Modelin sahip olduğu 1.6 Ti-VCT 125 HP ve 1.0 EcoBoost 125 HP benzinli, 1.6 TDCi 95 HP ve 1.5 TDCi 120 HP güce sahip dizel motorları bulunurken, aracın aynı anda performans araçları olarak kabul edilen Focus ST ve Focus RS modelleri bulunmaktadır. Focus ST modeli 2.0 250 PS EcoBoost benzinli ve 2.0 185 TDCi güce sahip dizel motor seçenekleri bulunmaktadır. Modelin en güçlü motoruna sahip olduğu Focus RS’de ise tek motor seçeneği kullanılmakta olup 2.3 350 HP ve 470 Nm’ye kadar tork üretimi gerçekleştirilmektedir.

Ford Focus hangi segment

Sahip olduğu motor teknolojisinin yanı sıra diğer birçok özelliğiyle ön plana çıkan Ford Focus, otomobil sınıflandırmaları arasında Compact sınıf olarak kabul edilen ve birçok araç üreticisinin bulunduğu C segmentinde yer almaktadır. Focus modeli bulunduğu segment içerisinde hatchback(HB), sedan ve Station Wagon(SW) grubunun her birinde versiyonları bulunan araç olarak da kabul edilir.

Ford’un araç makyajlama ve geliştirme sürecinde Focus modelini her zaman ön planda tutabilme adına segmentin içerisinde yer alan crossover/SUV, MPV ve coupe/cabrio modelleriyle de mücadele etmesi gerekmektedir. Modelin tercih edilebilirlik noktasında birçok üstünlüğü sayılabileceği gibi ön plana çıkaran en önemli özelliği kaputunun altında çok çeşitli modellere sahip olması yatmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın