" />

Dacia Sandero Stepway yorumlar

Renault grubunun içerisinde yer alan Dacia markası otomobil sektöründe henüz yeni olmasına rağmen çıkarmış olduğu modellerde son yıllarda dikkatleri bir hayli üzerine toplamıştır. Markanın sahip olduğu modeller arasında yer alan ve birçok kullanıcının tercih ettiği modeller arasında yer alan Dacia Sandero Stepway ilk olarak 2009 yılında piyasaya çıkmış modelidir. Çıktığı ilk yıldan itibaren sektörün içerisinde en çok dikkati yapmış olduğu satışlarla göstermiştir. Dacia tarafından sürekli olarak geliştirilen bu model özellikle son versiyonuyla bayanlara yönelik satışı için otomatik vites seçeneğiyle üretilmektedir. Markanın bu hamlesiyle birlikte piyasada en uygun fiyatlara alınabilecek otomatik vites araç konumuna geçmiş oldu.

Dacia Sandero Stepway modeli B segmenti yer alan bir araç olup bu sınıfın içerisinde yer alan CUV olarak nitelendiren araçlar arasında yer almaktadır. Benzinli seçeneği oldukça fazla olan aracın özellikle dizel motoru noktasında fazlasıyla memnuniyet söz konusudur. Dizel motoru olarak Renault teknolojisini kullanan Dacia gerek şehir için gerekse de şehir dışı yakıt tasarrufu ile göz doldurmaktadır. Görüntüsü itibariyle mini Crossover bir aracı hatırlatan Stepway birçok olumlu tepkiyi kullanıcılarından almaktadır. Renault teknolojisine sahip olduğu içinde çok fazla tercih edilen Dacia Sandero Stepway, Renault modelleriyle karşılaştırıldığında kullanıcılarda azda olsa memnuniyetsizlik gün yüzüne çıkmaktadır. Bu bağlamda aracın ses yalıtımının çok iyi olmamasından dolayı motordan ve yoldan gelen seslerden dolayı kabin içerisinin gürültülü olduğu dile getirilmektedir.

Dacia Sandera Stepway ilk modellerinde sıkça dile getirilen kusurlardan biri de normalin üzerinde bir hızda viraja girildiğinde savrulmaların yaşandığı ifade edilmektedir. Bu şikâyeti sıkça dillendiren Dacia sürücülerine yanıtsız kalmayan marka, modelin yeni versiyonlarının her birinde ESP sistemini standart olarak sunmaya başlamıştır. Böylece yoldan çıkmalara ve virajlarda yaşanan sıkıntıların büyük oranda ortadan kaldırıldığı net bir şekilde görülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dacia Sandero Stepway yorumlar (8 Yorum)