" />

Chip Tuning Muayeneden Geçer mi

Chip tuning araçların performansında artış olmasını isteyen kişilerin tercih ettiği bir modifiye şeklidir. Chip tuning bir yazılımdır ve aracın her anlamda performansının yükselmesini sağlamaktadır. Yaptırmayı düşünün kişilerin aklında ki soru ise chip tuning muayeneden geçer mi olmaktadır. Bu sorunun cevabı evettir chip tuning yaptırdığınızda aracınız ile muayeneden geçerken bir sorun yaşamazsınız. Chip tuning ile araca bir yazılım eklenerek daha akıllı bir hale getirilmektedir ki bu da araca hiçbir zararı olmadığı anlamına gelmektedir. Chip tuningin tam olarak faydasının görülmesi için düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.

Chip Tuning Yaptırmanın Avantajları

Modifiye kültürünün gelişmesi ile birlikte geliştirilen bir yazılım olan chip tuning araçlara eklenmektedir. Peki chip tuning yaptırıldığında aracınıza getirdiği avantajlar nelerdir. En önemlisi motor performansı yükselmektedir, dizel ve benzin fark etmeksizin yakıt sarfiyatı azalmaktadır, aracın çekiş gücü maksimum olur. Çok amaçlı bir yazılım olduğu için chip tuningi aracınızın hangi açıdan güçlenmesini istiyorsanız o yönüyle yaptırabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Araçların muayenesi sırasında bu yazılım kontrol edilmemekte olduğundan dolayı araç kusursuz olarak muayeneden geçecektir. Aracın gücünün artmasına rağmen yakıt kullanımında tasarruf yapıyor olması ile chip tuning gün geçtikçe daha çok kişi tarafından yaptırılmaya başlanmıştır.

Chip Tuning Nasıl Yaptırılıyor?

Chip tuning araçlarda yer alan ve ateşlemeyi kontrol eden beynin yazılımının değiştirilmesi olarak ifade edilebilir. Yüklenen yazılım ile aracın beyni ne kadar yakıtın gönderileceğini, hava basıncının kontrolü daha iyi performans alacak şekilde ayarlanmış olmaktadır. Bu yazılım yüklendiğinde araçta görünen bir değişiklik olmadığından dışarıdan bakıldığında anlaşılması imkansızdır. Bu nedenle modifiye araçlara getirilen yaptırımlar chip tuning yaptıran kişiler için geçerli değildir. Pek çok kişi aracına chip tuning yaptırdığı için aracını muayeneye götürmekten çekinmektedir. Oysa bu kesinlikle gereksizdir ve aracınızı rahatlıkla muayeneye götürebilir ve kusur bulunmadan rahatça geçtiğini görebilirsiniz. Modifiye ye meraklı kişilerin chip tuning yaptırmanın faydasını aracınızın performansının artmasının yanında yakıt tasarrufu olması ile göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın