" />

CD’li Teype Usb Takma Gerçekten Oluyor mu ?

Son yıllarda otomobil alanında gelişen teknolojilerle beraber, araçlarda medya kullanım alanında büyük bir artış yaşandı. Otomobil üreticileri çoklu medya kullanımı yani multimedia konusunda bir çok yatırım yapmaya başladılar. Geçmişten bu yana medya oynatıcılarının gelişimini az çok biliyoruz, kasetli sistemlerden kablosuz sistemlere kadar geldik.

Peki eski sistemler ne olacak ? nasıl bir dönüşüme girmeleri gerekiyor ? Bu gibi sorunların yanıtlarını bu yazımızda beraber arayacağız. Maliyetleri çok fazla olmadan aracınızın eski medya sistemini yenileyerek günümüzde ki alternatiflere göre dizayn edebilirsiniz.

Burada önemli olan nokta az maliyetle yüksek performans sağlamak için var olan medya oynatıcı yani teybimizin kalitesini bozmadan günümüze uyarlamanın yollarını arayacağız. Otomobiller üretildiği günden bu yana bir çok farklı nokta da gelişmeler yaşandı, gerek otomobillerin sürüş dinamikleri gerek ise yalıtımdan başlayarak en ince detaylara kadar gelişmeler birbirini takip etti.

Bu kadar talep olan bir sektörde bunların yaşanması normal bununla birlikte insanlar araçlarında yolculuk yaparken keyif almak istiyorlar, kısa bir mesafe de yapılan bir yolculukta bile en çok kullanılan birisi olan teyp artık isteklerimizi karşılayamaz duruma geldiğin de yapabileceğimiz hala bir şeyler olduğunu da unutmamak gerekiyor.

CD’li Teype Usb Takma Gerçekten Oluyor mu ?

Aracınızın özellikleri içeresin de tabi ki bir medya oynatıcı olacaktır ama ne kadar günümüze uygun olduğunu da es geçmemek gerekiyor. Bugün yeni sıfır kilometre araç aldığınızda büyük ihtimal Aux, USB, SD Kart girişleri mutlaka olacaktır ama bir o kadar ikinci el piyasası bu kadar yüksek olan ülkemiz de insanların tercih ettikleri çoğu modelde bu özelliklerin bir çoğu bulunmuyor.

Kasetli oynatıcılardan CD’li oynatıcılara geçtik ve ardından Aux , USB, SD Kart, Android ve iOS işletim sistemli medya oynatıcıları ile birlikte harika bir gelişme yaşandı. Bu gelişmelerin olması gerçekten çok iyi ama bir sorunumuz var, CD’li Teybimize USB takarak çalıştırmak mümkün mü ?

Teyp markasına göre bu her zaman farklı olabiliyor, ilk olarak teyp marka ve modelini öğrenip detaylı olarak bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte araç teyplerine takılan farklı versiyonlarda olduğunu belirtmeden geçmemek gerekiyor ama bu yazıyı okuyorsanız daha orjinal bir seçenek yapmak istediğinizin farkındayım.

Öncelikle aracınızın teybinin marka ve modelini öğrendikten sonra ek olarak USB destekleyip desteklemediği konusunda yazılım olarak bakmak gerekiyor bu gibi detaylar çok uğraştırdığından dolayı daha kolay bir çözüm olarak bir aparat ile orjinal bir görünüm verebilirsiniz.

Audio System Dijital Music Changer ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz dilerseniz ikinci el versiyonunu tercih edipte kullanabilirsiniz. Üstelik sadece USB ile sınırlı kalmayıp Aux , SD giriş özelliğini de aracınız kazancaktır. Sadece bu marka ile kalmayıp farklı olarak bir çok çeşit isimle piyasa da yer almaktadır.

Bir diğer çözüm ise çoğu insanın bildiği Fm transmitter olarak piyasa dolanan bir üründür. Bu ürünlerin radyonun belirli bir frekansı ile eşleşip aracınıza radyo yayını yapar gibi istediğinizin müziği dinleme şansınız vardır. Şunu eklemeden es geçmemek gerekiyor, bu ürünlerin ses kaliteleri ve uzun ömürlü olması konusunda performansları düşüktür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın