" />

Aux Kablosu Usb Uçlu Olarak Çalışır mı ?

Müzik hayatımızda önemli bir yere sahip, geçmişte bugüne kadar gelişmekte devam eden mükemmel bir alandır. Ses olmadan hayatın geçmeyeceği gibi her noktada aslında bir ses vardır ve o sesler bizim hayatımıza etki eder. Öyle ki müziksiz bir dünya olmayacağı gibi de kullandığımız teknolojik aletlerin müzik ile olan bağlantısını da es geçmemek gerekiyor.

Son yıllarda otomobil sektöründe bir değişim başladı, eskiden sadece radyo ile kendimizi avuttuğumuz ve sevdiğimiz müziğin çıkması için dört gözle beklediğimiz yerden istediğimiz müziği, üstelik yüzlerce farklı versiyonu ile beraber görüyoruz.

Müziksiz bir yolculuk düşünsenize ? ne kadar boş ve sıkıcı gelirdi, günümüz de ise artık otomobiller medya konusunda kendini aşmış durumdalar. Şöyle bir ayrıntı verelim sadece bu müzik konusunda gayet iyi teknolojik alt yapıya sahip otomobiller yeni nesil olmakla beraber, ülkemiz de hala trafikte ki araçların %60’ından fazlası 2006 model öncesine ait. Bu nedenle bu yazımız Aux, Usb gibi bağlantı aksesuarlarının ne gibi değişimler geçirip eski model araçların müzik sistemlerine yapılabilecek eklentilerden bahsedeceğiz.

Aux kabloları standart olarak çift uçlu 3,5mm olarak üretiliyor, yıllar içeresinde bu Aux kablosunun farklı versiyonları da ortaya çıktı ve tercih edilmeye başlandı. Bir aparat almadan önce yapılması gereken önemli noktalardan birisini de söylemeden es geçmemek gerekiyor, aracınızın medya oynatıcısının alt yapısı ve desteklemesi de çok önemli. Yani şöyle ki bir aparat aldığınızda X otomobilin sistemi desteklerken sizin otomobilinizin sistemi desteklemeyebilir o sebeple önceden araştırılması gerekiyor.

Medya oynatıcısı yani teyp olarak farklı bir marka kullanacaksanız önceden ne gibi bir destek sağladığı konusunda bir araştırma yapmanız gerekiyor, gelişen teknolojilerin var olan eski teknolojiye uygun olması bir çok zaman zor olabiliyor ve bu sebeple alt yapı olarak alacağınız teyp yani medya oynatıcısında ileriye dönük bir cihaz alınmalıdır.

Aux Kablosu Usb Uçlu Olarak Çalışır mı ?

Bir çok eski model ve baz versiyon yani bizim tabirimiz ile boş donanımlı arabaların en büyük problemli olan müzik bağlantı problemidir. Ülkemizin her yöresinde farklı müzik kültürümüz vardır bu da bizim müziği ne kadar çok sevdiğimizi gösteriyor. Aux kablosunun Usb uçlu olarak çalışır mı ? konusunda ise deneyimlediğim ve araştırdığım bilgiler ile birlikte şöyle bir ayrıntı vermek istiyorum.

Aux kablosunun yapısı itibariyle iki farklı jack girişinin doldurulması ve iletken kablonun birbirine aktarılan verinin aktarılmasıyla gerçekleşen özelliği vardır. Buradan şunu çıkarmamız gerekiyor USB uçlu bir Aux kablosunun medya oynatıcınız da USB’yi tarayıp onu görme gibi bir olasılık yoktur.

Piyasa da satılan bir çok ürün mevcut lakin çalışıp çalışmadığı konusunda kimse size net olarak bilgi vermek istemiyor, boşuna alınan bu ürünler daha sonra işlevi olmadığı için çöpe atılıyor. 5-10 TL gibi rakamları olan bu kabloların ucuz maliyetleri nedeniyle çoğu alıcı geri vermek ile de uğraşmak istemiyorlar.

Aracınızı medya konusunda zenginleştirmek isterseniz daha farklı yazılarımız ile sizlerle birlikte olacağız, uygun fiyatlı yüksek kaliteli ses almak isteyen bir sürü araç sahibi olduğunu biliyorum. Bu konuda yazılarımız sitemize eklenecektir takipte kalın !

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın