" />

7 İleri DSG Ne Demek

Otomobil sektörü her geçen gün ilerleyen teknolojiye paralel olarak daha gelişmiş bir seviyeye hızlı bir şekilde ayak uydurmaya devam etmektedir. Genel olarak insanların beklentilerini karşılamak amacı ile bu gelişimlerin üreticiler tarafından sağlanması otomobil sektöründe birçok yeniliklerin oluşmasına da yol açmıştır.

Genel olarak müşterileri tarafından konfor, hız ve keyifli bir sürüş keyfi yaşanması otomobil sektöründe beklenmektedir. Bu amaçla üreticiler, araştırma ve geliştirme çalışmalarını daha çok bu yönde arttırmışlar ve bu durumun sağlanması için çözümün şanzımanda olduğuna karar vermişlerdir.

DSG Şanzıman Nedir?

Uygun bir şanzıman üretimi ile konforlu ve hızlı bir araç kullanım deneyimini sunmak isteyen geliştiriciler, ilk olarak standart viteslere nazaran otomatik vitesleri hayata geçirmişlerdir. Yine ilerleyen zaman ile otomatik vites fonksiyonlarının da yetersiz olduğunu düşünen geliştiriciler ortaya çift kavramalı şanzıman olan DSG’yi çıkarmışlardır. Diğer vites çeşitlerine nazaran daha hızlı vites atmaya ve böylelikle çok daha seri bir şekilde ivmelenmeyi sağlamakta olan DSG ile kullanıcılar için bambaşka bir araç sürüş deneyimi kazandırılmıştır.

Araçlar için çift kavrama uygulaması ile daha iyi bir transmisyon iletimi sağlanmasına olanak sunmakta olan DSG, 7 ileri sistem ile daha da güçlü ve hızlı bir hale gelmiştir. Bu sistem sayesinde araçların iletim oranları yüksek olmakta ve nihayetinde motordan daha fazla güç ve daha hızlı bir sürüş deneyimi yaşanması kaçınılmaz olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın