Araç takip cihazı nereye takılır

Nakliyat firmaları, araç kiralama firmaları ve uzun mesafe taşımacılık yapan şirketler araç takip cihazlarını yaygın olarak kullanmaktadır.

Bu sayede merkezden kilometrelerce uzakta olan aracı ne hızlı gittiği, şoförün kendisine verilen rotayı takip edip etmediği, nerede durup nereye mal indirdiği takip edilebilmekte hatta aracın hararet yapıp yapmadığı bile tespit edilebilmektedir.

Araç takip sistemi nasıl kurulur ?

Piyasada araç takip sistemini profesyonel olarak yürüten firmalar vardır. Bu firmalardan ön bilgi aldıktan sonra anlaşma sağlanırsa eleman göndererek sizin için bu sistemi kurarlar ve nasıl çalışacağını da gösteriler.

Bunun için takibi gereken araçlara cihaz monte edilmesi gerekmektedir. Bu montaj yapıldıktan sonra kullanıcının panelinden aracın gittiği rota takip edilebilecektir.

Kurulumu firma yapacağı için kullanıcının veya şoförün teknik detaylarla ilgilenmesine gerek yoktur.

Araç takip sistemi kurulması için istekli tarafından araç takip cihazlarının satın alınması gerekir.Her bir cihazı ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifresi vardır. Her cihaz için telefon operatörlerinden birer adet hat satın alınır.

Araç takip cihazı nereye takılır ?

Araç takip cihazı direksiyonun altında ve dıştan görünmeyen bir yere firma tarafından monte edilir. Araç takip cihazındaki SİM Kart GPS uydularını kullanarak görüntüleme panelinin olduğu merkeze sinyal gönderir.

Araç takip cihazının şoför tarafından kurcalansa da kandırmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle takip edenler açısından güvenilir bir sistemdir.

Araç takip sisteminin maliyeti nedir ?

Araç takip cihazları tanesi 1000-1500 TL civarına satılmaktadır. Buna ilave olarak her ay telefon operatörüne sim kartlar için ücret ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca yıllık server ücreti de olacaktır.

Firmadan ekstra hizmetler talep edilirse, onun için de ayrıca bedel talep edilebilir. Araç takip sistemi hakkında bilgi almak ve katalog istemek için MOBİLTEK  gibi firmalarla irtibata geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın