" />

DSG şanzıman nasıl kullanılır

Merhaba arkadaşlar, ikinci el araç alırken dikkat etmemiz gereken konulardan birisi DSG şanzıman kontrolleridir. DSG şanzıman nedir? DSG şanzıman çift baskı balataya sahip çok konforlu, inanılmaz vites geçişlerine sahip olan mükemmel bir şanzımandır. Tam otomatiktir. Debriyaj bulunmaz.

DSG şanzımanı VW, Seat bunların yanı sıra Skoda ve Audi kullanır. DSG şanzımanların Avrupa’da 10 yıl boyunca garantisi var. Bizim ülkemizde iyi niyet garantisi adı altında değiştirmekteler. DSG şanzıman bu konforunun yanı sıra, meka tronik arızasıyla meşhurdur.

DSG şanzımanın kontrolünü yaptırmazsanız veya kendiniz en azından kontrol etmezseniz 4000-10000 cebinizden şanzıman parası verirsiniz. DSG problemli bir şanzıman da olabilir, mükemmel bir şanzıman da olabilir. Siz işinizi şansa bırakmayın, kontrollerini yaptırın. Sizin yapabileceğiniz kontrolleri anlatalım.

DSG şanzıman bir arabaya bindiniz, araba çalışır durumda arabanın vites geçişini bir deneyin. Tık sesine dikkat edin, arabayı D’ye aldınız. Boş yolda arabanın vites geçişlerine dikkat edin. Geç vites değiştirme sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Manuel kontrol ile düz yolda tekrar deneyin ve vites geçişlerini kontrol edin. Bunlardan emin olun. Araba motorunun ve şanzıman sıcaklığına dikkat edin. Sıcaklık soğukken tekrar deneyin. DSG şanzımanlarda soğukken geçiş sıkıntıları olabilir. Bu kontrollere çok dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın