Airbag için direnç nasıl atılır

Airbag için direnç nasıl atılır konulu video aşağıdadır.

VİDEO AÇIKLAMASI

Bugün size airbag için direnç nasıl atılır onu göstereceğim. Daha önce kendi aracımda yaptım bu işlemi. 98 model Ford Escortum var. Çok problem yaşadım. Bir türlü çözemedim en son direnç atmaya karar verdim.

Yaklaşık 350 lira masraf çıkartınca bu işlemi yaptım. Hadi başlayalım bismillah. Arkadaşlar üst paneldeki direksiyon bakalitini söküyoruz. Bu arada arkadaşlar bunun için 12-13 ohmluk bir direnç işimizi görecektir. Tabi bunun şu önceliği var önce arızayı tespit ettikten sonra mevcut yere atarsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Bazı arkadaşlar beyinlerin olduğu yere atıyorlar. Airbagi komple kapatıyorlar. Gördüğünüz gibi arkadaşlar üst bakaliti aldım. Şimdi alt paneli alacağım kontağı çıkartıyorum. Murat biraz daha aşağı tutarsan hem bana da ışık olsun. Arkadaşlar da nereyi söktüğümü görsünler. Benden size tavsiye eğer direksiyon döner kontaktörü yani airbag sargısında bir problem varsa buraya direnç atmanız faydalı olacaktır.

Aşağıda dört tane yirmi torxluk civatası vardır. Yukarda 2 tane yirmi torxluk civatası vardır. Bunlar söküldükten sonra kartuzu alıyoruz aşağıya. Evet arkadaşlar alt bölmeyi söküyoruz. Mevcut airbag tesisatı geldiği yerde şöyle bir soket olacaktır sizde de bunlar normalde daha önceden birleşikti. Makaronu da çıkartayım. İki adet kablosu vardır. Hemen şurayı da sizin için göstereyim nereye direnç attığımı daha sağlıklı görün. Mevcut artı ile eksiyi direnci bağlıyorum. 12 ohmluk ya da 13 ohmluk direnç işinizi görecektir.

Alttan bağlarsanız buradan gelen tesisat direkt döner kontaktöre gider. Döner kontaktör e atarsanız airbaginiz aynı zamanda çalışır ama uyarı vermez. Şöyle göstereyim. Açtığınızda airbaginiz varmış gibi görünür ve tekrardan söner. Tekrardan da yanma gibi bir ihtimali olmaz. Dediğim gibi arkadaşlar 12 ohmluk yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tekrardan izolasyonu yapmayı unutmayın. Şase yapma ihtimali de vardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın