Dayco triger seti nasıl

Önceki yazımda Gates firmasının triger kayışları hakkında kısaca bilgi vermiştim. Bu makalede ise Dayco triger seti nasıl, sorunsuz olarak bu firmanın ürünlerini kullanabilir miyiz diye merak edenler için kısaca bilgi vereceğim.

Triger seti konusunda birkaç alternatifiniz var. Fiyat ve iş görürlük açısından Dayco “satın alınabilir” ürünler üretiyor. Daha iyi olan markalar var, daha kötüleri de var. İşimi görsün fazla masraf çıkarmasın diyorsanız Dayco triger setini tercih edebilirsiniz.

Zaten piyasana bu firmanın ürünleri bolca bulunuyor. Yani çok sayıda kişi Dayco’yu tercih ediyor. Ama bu teknik servisine “illa da Dayco” kullan diye dayatmanıza gerektirecek bir durum oluşturmuyor. Fazlaca tercih edilmesi fiyatının uygun ve piyasada bol olması.

Bu konuda da işin püf noktası değiştirilen ürünün orijinal mi yoksa çakma mı olduğunu belirleyebilmek. Bir ürün piyasada bolsa ve çok sayıda satılıyorsa sahtesi de bol oluyor. İşin biraz daha can sıkıcı tarafı ise sıfır ürün yerine kullanılmış ürünlerin de kullanılıyor olması.

Örneğin bir çok kişi ikinci el araba aldığı zaman sonradan sorun olmasın diye bakım yaptırırken değişim gerektin veya gerekmesin bazı parçaları yenilettiriyor. Malum, kimse yolda olmak istemez.

Bir çok kişi hangi parçanın ne zaman değişeceğini bilmediği için miadı dolmadan değişim yaptırıyor. Bu da teknik servislerin elinde bolca az kullanılmış ve hala kullanılabilir durumda olan malzeme oluyor.

Sanırım yazının sonunun nereye doğru bağlanacağını tahmin ettiniz. Eğer araba parçalarından çok anlamıyorsanız, tamirat işlerini yakından gözlemleyemeyecek durumdaysanız sizden sıfır ve orijinal malzeme parası alıp bir önceki müşteriden söktüklerini takabiliyorlar.

Bu konuda genelleme yapmak kesinlikle doğru değil. Fakat piyasada bol bulunan malzemede bunu yapıyorlar. Bir de parçanın nerede üretildiği konusu var.

Dayco triger seti nasıl

Ülkemizdeki Dayco ürünleri genellikle Çin’de üretiliyor. Orijinali de çakması da Çin’de üretiliyor. (İstisnalar kaideyi bozmaz elbette) Bu nedenle sipariş ettiğimiz bir ürün çakma mıdır, orijinal midir anlamak güçleşiyor.

Dayco nerenin malı konulu yazımda firma ve üretim yerleri hakkında ilave bilgi vereceğim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın