" />

Volkswagen Araçların Kronik Sorunları

Merhaba değerli aracarizasi.com ziyaretçileri; sizler için araç-araba arızaları, arıza nedenleri ve çözümlerine ilişkin yazılar paylaşmaya, yol ve sürüş hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda, Volkswagen araçlarda kronik arızalar sınıfındaki egr valfi arızasına değineceğiz.

Volkswagen marka dizel  bir aracınız var ve katettiğiniz mesafe km bazında arttıkça tüketilen yakıt oranının biraz arttığını mı gözlemlediniz? Aslında şikayetleriniz bununla da mı sınırlı değil… Mesela aracın motorunda sarsıntılı bir çalışma… Kaybolan performans… Dik yokuşlarda seyrederken dikiz  aynanıza baktığınızda sizi takip eden siyah bir duman… Şimdi tüm bu gibi şikayetlerin toplamına neden olan sorundan bahsedelim sizlere…

Volkswagen Egr Valfi Arızası

Yukarıda bahsettiğimiz sorunlara neden olan aksam, aracınızın dizel motorunda bulunan EGR valfi donanımıdır. EGR valfi nedir,  ne işe yarar diye soracak olursanız kısaca tanımını yapabilirim sizlere. EGR valfi, piston tepelerinde bulunan yanma odalarından yeterince yanmamış oksijeni egzoz gazı içerisinden ayırıp göndermeye yarayan parçadır. Egr valfi dediğimiz parça, daha kaliteli  ve orantılı bir karışımla ideal bir patlama ve yanma meydana getirir. Bu parça araçlar için çok gerekli midir orası muamma ama konumuz açısından olaya bakarsak bahse konu sıkıntıların odak noktasında egr valfi arızası olduğunu söyleyebiliriz. egr valfiTabiki kesin sonucu donanımlı ve ayrıntılı bir incelemeden sonra daha açık ve net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere hoşçakalın…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın