" />

Vites kolu sallanıyor, araba vitese zor geçiyor, vites çanağı arızası

Vites kolu sallanıyor, araba vitese zor geçiyor, vites çanağı arızası konulu video ve açıklaması aşağıdadır:

VİDEO AÇIKLAMASI

Merhaba arkadaşlar, kanalımıza hoş geldiniz. Bugün sizlerle vites koluyla ilgili bir bilgi paylaşacağım. Bu bilgiyi birçok yerde bulamayabilirsiniz, yani böyle bir sorununuz varsa direk bakacağınız yer neresidir onu size göstereceğim.

Şimdi bizim aracımız Fiat Albea, bizim vites kolumuz şöyle bire ikiye geçerken üçte dörtte sıkıntı yok ama böyle beşe geçerken bakın geçmiyor arkadaşlar. Ondan sonra şuradaki mandalı bozulmuş bakın görün. R’ye zor geçiyor biraz sıkıntılı bir durum var. Şimdi biz bunu ustaya gösterdik, usta dedi ki bu vites çanağından kaynaklanıyor.

Şimdi size onu hem onun bozuk olanını hem de yeni aldığımız vites çanağını göstereceğim. Bu sorun vites dişlileriyle alakalı bir sorun değil. Burada dişlilerin iki tane şeyi gidiyor arkadaşlar tel gidiyor bu bağlantısı oradan siz bunu ayarlatıp, motorun yanında vites dişlileri var o telle onları ileri geri hareket ettiriyorsunuz şu şekilde vites değişimleri yapabiliyorsunuz. Şimdi bozuk olan vites kolumuz şu şekilde bakın. Şuranın altında tabi buradan gözükmüyor alttan açmamız lazım şu şekilde bakın bu bozuk aynı bu şekilde olmuş arkadaşlar. Bakın bu da vites çanağı diye geçiyor komple görüyorsunuz bu şekilde.

Şuan bunda da sıkıntılar falan var. Çubuğu orijinal ama bozulmuş. İşte şu da onun altı arkadaşlar. Bakın şurada iki tane tel takılıyor birisi buna birisi buna bunlar geçiş sağlıyor. Şunun içini bir görün arkadaşlar bakın şurası bunları telle bağlamışlar görüyorsunuz. Şurada telle şurayı birbirine bağlamışlar bakın hep yağ. Şimdi bu bozuk olan çalışmıyor şimdi bunu size göstermek için getirdim göresiniz diye. Bunu bu tarafa bırakıyoruz şimdi bizim yeni aldığımız vites çanağımız var o da bu şekilde arkadaşlar. Bu sıfır orijinal değil ama kaliteli olduğunu söylediler. Bunun fiyatı üç yüz yirmi beş lira. İnternette belki daha iyisini de bulabilirsiniz. Bu şekilde bunu yerine takıyorlar.

Ondan sonra da şu takıyor geriye gitmiyor. Çektiğiniz zaman bakın şuradaki boşluğu bıraktı böyle ondan sonra geriye takıyorsunuz bakın. Geriye gitmiyor, çektim geriye attım bu şekilde çalışıyor. Bunun da altını göstereyim arkadaşlar bakın bu şekilde yağı var her şeyi sağlam buraları sağlam. Şimdi bunun montajını götürüp yaptıracağız bu şekilde viteslerle ilgili geçişlerle ilgili bir sorununuz varsa ilk bakacağınız yer vites çanakları olsun arkadaşlar. Bu da bu şekilde bizde sorun yaşadık, sıkıntılı sallanıyor görüyorsunuz. Bu şekilde arkadaşlar. Sizler böyle sorununuz varsa bu şekilde çözebilirsiniz.

Video için Bav YapHele kanalına teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın