" />

Toyota Corolla hangi segment

Toyota Corolla hangi segment ?

Otomotiv sektörünün halen en büyük otomobil üreticisi olarak geçen Toyota tüm dünyada birçok modeliyle ön plana çıkmaktadır. Japon otomobil devi üretime başladığı 1900 yılından bu yana müşterileri için milyonlarca araç üretimini gerçekleştirmiştir.

Sahip olduğu modeller arasında farklı bir yere sahip olan Corolla halen üretimde olan araçlar içerisinde gelmiş geçmiş en çok üretilen araç modelidir. Toyota Corolla otomotiv sektöründe 50 yıllık bir geçmişe sahip olup ilk üretime başladığı 1966 yılından bu yana modelin 11. nesliyle birlikte 32 milyonun üzerinde araç üretimini gerçekleştirmiş oldu.

Corolla büyüyen yapısı, artan konforu ve geliştirilen teknolojisiyle artık daha çok tercih edilir bir hale geldi. Toyota, Corolla’nın üretiminde 1,33 Dual VVT-i 99 HP ve 1,6 Valvematic 132 HP benzinli, 1.4 D-4D 90 HP dizel motor seçenekleriyle müşterilerinin tercihine sunulmaktadır. Markanın üretmiş olduğu hem benzinli hem de dizel motorlarda otomatik vites seçeneği opsiyon olarak sunulmaktadır. Dayanıklılığı ve sağlamlılığı ile ön plana çıkan Toyota markası sadece Corolla modelinde değil tüm modellerinde her zaman en iyi üreten firma olarak insanların gönlünde taht kurmuştur.

Toyota Corolla hangi segment

Toyota Corolla otomotiv kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen otomobil olma özelliğini birçok şeye borçlu olduğu gibi bu bağlamda sınıfının en iyileri arasında yer aldığını her zaman göstermiş bir araçtır. Modelin sahip olduğu araç özelliklerinin yanı sıra kaputunun altında yatan kaliteli, sağlam ve dayanıklı Toyota teknolojisiyle üretilen motoruna birçok şey borçludur.

Corolla sahip olduğu özellikleri, boyutları ve teknolojisiyle otomobil sınıflandırmaları arasında Compact sınıf olarak kabul edilen C segmentinde yer almaktadır. Sedan bir araç olarak bu segmente yer alan birçok araçla da kıyasıya mücadele içerisinde olan modeli hem kendi markasının hem de diğer markaların hatchback(HB), sedan, SW, MPV, crossover-SUV ve coupe-cabrio modelleri tatlı bir rekabeti oluşturmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın