" />

Fluence hangi segment

Fluence hangi segment ?

Otomobil üreticileri arasında yer alan Fransız devi Renault kendisine ait olan dizel teknolojisini geliştirmesi ve sektörün içerisinde birçok firmaya satışını gerçekleştirmesiyle adından sıkça söz ettirmektedir.

Dizel teknolojisinde farklı bir boyut kazandıran Renault sahip olduğu mühendisleri sayesinde dizel motorların yüksek tork üretmesini sağlayarak sektörün içerisinde yer alan birçok firmanın da kendi ürünlerini bu doğrultuda geliştirmesini sağlamıştır. Marka olarak dizel teknolojisini sadece belirli modellerinde değil tüm modellerinde ve ortak olduğu Dacia ve Nissan markalarının modellerinde de kullanmaktadır.

Renault kendi modellerinde sürekli olarak yeniliğe gitmesiyle de tanınan bir marka olup bu bağlamda ilk olarak 2009 yılında üretime başladığı Fluence modelini 2016 yılına kadar üretmiş henüz yeni çıkan yeni Megane sedan modelinden sonra üretimi durdurmuştur. Kendi sınıfında en geniş iç hacme ve boyutlara sahip olan Fluence benzinli ve dizel motor seçenekleriyle otomobil severlerin tercihine sunulmuştur. Modelin sahip olduğu motorlar; 2.0 lt. ve 1.6 lt benzinli ve 1.5 dCi 110 HP ve 1.6 dCi 130 HP güce sahip olan dizel motor seçenekleridir.

Üretimine devam ettiği süre zarfından kendi sınıfında araç satışı noktasında iyi rakamlar elde ederek markanın gülen yüzlerinden biri olan Fluence’ı yerine bıraktığı Megane sedanda piyasaya çok hızlı girerek satış rakamlarında veliahdını şimdilerde geçmiş durumdadır.

Fluence hangi segment

Sahip olduğu dış boyutları, geniş hacmi ve teknolojisiyle otomobil sınıfları arasında C segmenti olarak da bilinen Compact sınıfta yer almaktadır. Sedan bir model olarak bu segmentin içerisinde yer alan Fluence her yeni versiyonunda segment içerisinde yer alan SW, HB, MPV, coupe/cabrio ve crossover/SUV grubunda yer alan diğer marka modelleriyle rekabet içerisindedir. Renault 8 yıllık bir üretim serüveninden sonra üretimini durdurduğu Fluence, markanın Laguna modeliyle aynı kaderi paylaşıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın