" />

Dayson Siyah Silikon Nasıl Temizlenir

Dayson siyah silikon nasıl temizlenir konusunda bu tür silikonlar otomobillerden başlayıp bir çok alanda kullanılan bir yapıya sahiptirler. Dayson siyah silikon ülkemiz de çok fazla tercih edilen bir yapıştırma ürünüdür, güçlü ve kuvvetli yapışması özelliğiyle ve uzun yıllar bu konuda kullanıcıya herhangi bir problem çıkarmadan ve deforme olmayan yapısıyla silikon tercihleri arasında bir numaradır.

Silikonları araçlarda da kullanırız ve belirli parçaların yapıştırılması için silikon tercih ederiz, diğer bir sebebi ise civata kullanımını azaltması ve bununla beraber aracın kaporta yapısında delme, biçme gibi ekstra işler gerekmeyen yapısıyla otomobil sahiplerine kolaylık sağlamasıdır.

Silikonların özellikleri değişkenlik gösterebilir, satın alırken kimyasal içeriğine iyice dikkat edilmelidir. İnsan sağlığı olarak bakarsak kuvvetli yapıştırıcı özelliği sebebiyle bu tür silikonların uyguladığımız nokta da elimize bulaşması durumunda hemen yıkanmalıdır, eğer hemen yıkanma gibi bir durumu olmazsa günlerce elinizden çıkmayabilir buda elinizde kötü bir görüntü bırakabilir.

Artan otomobil üretimi ile beraber her sektörün birbirini ardı ardına takip etmesiyle otomobil sektöründe de yeni istihdam alanları açılmış ve insanlar bu alanlarda iş sahibi olmaya başlamışlardır. Son yıllarda trafiğin artmasının sebebi otomobillerin seri üretiminin daha fazla olması ve ikinci el araç alırken artık daha kolay ulaşılabilir duruma gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Hal böyle olunca bir çok otomobil kullanıcısı yüzlerce arabanın olduğu trafiğin içeresinde bile kendi aracını özel hissetmek için araç kişiselleştirme yani modifikasyon yapılıyor. Modifikasyon ürünlerinin bir çoğunda kullanılan dayson silikon, fiyat & performans açısından oldukça uygun olduğu için bu tür bir sektörde devamlı tercih edilen bir ürün haline geldi.

Dayson Siyah Silikon Nasıl Temizlenir

Dayson silikon gibi güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırılan bir ürünün yerinden çıkması oldukça zordur. Otomobillerde kullanılan body kit, marşpiyel, spoiler, ön karlık, arka karlık, difüzör gibi parçaların yapıştırılmasında Dayson silikon tercih ediliyor.

İşin ilginç tarafını da şöyle görülüyor araçlara takılan bu ek parçaların bir zaman sonra bazen hasar alması bazen de kalitesiz yapılarıyla zamanla görünüm olarak kötüleşmesinden kaynaklı araç sahibi sonradan bu parçayı sökmek isteyince karşısına Dayson silikonların kalıntıları çıkıyor.

Ülkemiz de araç fiyatları bir çok faktörden kaynaklı olarak değişebiliyor, silikonlar gibi kimyasal maddelerin araçların boyalarına sürülmesinden kaynaklı araçların ikinci el değerleri düşebiliyor. Nedeni ise bilinçsizce yapılan temizleme sonucunda araçların boyalarının zarar görmesi.

Dayson siyah silikon nasıl temizlenir ? Silikonların yapısı itibariyle oldukça zor çıkan bir madde olduğunu artık biliyoruz ve aracınıza işlem yapmadan önce burayı okuyorsanız gerçekten çok şanslısınız. İlk önce bize gereken malzemeleri saymamız gerekiyor ; jilet, kova, sünger, sirke, sıcak su, araç şampuanı. Parçanın yerinden çıkması sonucunda ardında kalan siyah silikonları ilk olarak çıkarmamız için boyanın kendisine temas etmeden kalıntıların bir çoğunu bir jilet yardımı ile keserek atıyoruz.

Geriye kalan ince siyah silikon boyanın üzerinde bizi bekliyor, yapmamız gereken diğer işlemlerin başında sıcak suyumuzu kovaya boşalttıktan sonra sirke ve araç şampuanını ekliyoruz. Araç şampuanını markası önemli değil daha çok sirkenin kokusunun önüne geçmesi ve köpürmesine olanak sağladığı için kullanıyoruz.

Sıcak su burada kilit nokta elimizde ki sünger ile kovada karıştırdığımız bu ürünleri kalan artık silikonun üzerine sürerek sünger ile temizlemeye başlıyoruz. Silikonun yapısı ile birlikte ne kadar süreceği konusunda ise temizlenme  aşamasında bunu fark edeceksinizdir, burada ki kilit nokta sıcak suyun derecesini belirli bir sıcaklıkta hep aynı kalmasını sağlamaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın