" />

Caddy DSG Şanzıman Arızaları

Otomobil sektöründe adından üretmiş olduğu modeller ile iyi bir şekilde bahsettirmeyi başarmış olan Volkswagen, aile ve ticari araç olarak kullanımı makul olan Caddy modeli ile bu başarısını devam ettirmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan Caddy sürücünün konforu için birçok özelliğe sahip olmakta ve bu özelliklerden birisi de DSG şanzıman olmaktadır.

Genel olarak DSG şanzımanlar normal şanzımanlara nazaran birçok avantaja sahip olmaktadır. Daha ekonomik yakıt tüketimi, daha seri bir şekilde ivmelenme ve daha güçlü tork bu avantajlardan bazıları olmaktadır. Prensip olarak iki kavramanın diski sıkıştırması ile çalışmakta olan DSG şanzımanlarda kimi zaman arızaların görülmesi yine muhtemel bir durum olmaktadır.

Caddy DSG Vites Arızaları Nelerdir?

Genel olarak aşınmadan ya da hidrolik ve elektronik beyinden kaynaklı arızaların söz konusu olduğu DSG şanzımanlarda bu arızalardan dolayı Caddy araçlarında bu arızaların belirtileri farklı olarak belirebilmektedir. Genel olarak vuruntu ve aracın geriye kaçması şeklinde kendini bu arızalar belli edebilmektedir.

Caddy DSG şanzımanlarda kimi zaman mekaniksel aksanlarda da aşınmalara bağlı olarak beliren bu arızalar aynı zamanda hidrolik aksanlarda da kendisini gösterebilmektedir. Hidrolik beyin sayesinde DSG viteslerde vites geçiş süreleri gerçekten çok daha kısa süreler içerisinde olmaktadır. Bu aksanda meydana gelen arızadan dolayı bu süre uzayabilmekte ve bunun nedeni olarak araç geriye kaçma ya da vuruntu yapma gibi sorunlarla karşılaşabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın