" />

Bmw arıza işaretleri anlamları

Alman markası ve dünyanın en çok bilinen markalarından olan BMW arıza işaretlerinin neler olduğunu ve ne anlamlar ifade ettiğini sizlere açıklamaya çalışacağız. Eğer bu markaya ait farklı modelde bir aracınız varsa aracın bozulmasının işareti olan bu simgeleri bulmak daha büyük sorunlardan kurtulmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Akü ile ilgili bir sorun konusunda sizi uyarmak için kırmızı renkte yanar. Genelde akü zayıfladığında ya da kablolarda bir sorun olduğunda ortaya çıkar.

Araç sürücü esnasında güvenliğinizi sağlamak için emniyet kemerinizi takmadığınızda yanar ve emniyet kemerinizi takmanız konusunda sizi uyarır.

Aracın fren sisteminde yaşanan bir sorunda ortaya çıkar. Bu işaret yanarsa ortalama bir hızda çok sert fren yapmadan en yakın servise gitmenizde fayda var.

Motoru soğutmak için mevcut olan suyun seviyesinin çok düşük olduğunda karşınıza gelir. Ve suyun kontrol edilmesi konusunda size uyarır.

Hava yastığı sisteminde yaşanan bir sorun varsa belirir. Bu ışık belirirse mümkünse ön koltukları kullanmadan bir çekici yardımı ile en yakın servise gitmeniz gerekiyor. Sarı ya da kırmızı renkte yanabilir.

Aracın sürüş ve fren sisteminde önemli bir arıza yaşandığınız belirtisi olacaktır. Çok düşük ya da ortalama bir hız ile seyrederek en yakın servise gitmelisiniz.

Aracın motor yağı ile ilgili bir sorun olduğunda yanar. Genelde yağ basıncının düşük olduğu durumlarda ortaya çıkar. Yağın kontrol edilmesi gerektiği konusunda sürüyücü uyarır.

Şanzıman sisteminde yaşanan bir sorun olduğunda genelde ortaya çıkan bir ışıktır. Araç kendini acil durum moduna alır. Geri vitese geçmesinde ya da düşük ivmelenme durumlarında yanabilir.

Elektrikli direksiyon sisteminde arıza nedeniyle yanabilir. Kırmızı ya da sarı renkte olabilir. Direksiyon hakimiyeti zorlaşacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bmw arıza işaretleri anlamları (3 Yorum)

  1. Aracim bmw 520 d 2012 model sabah calistirmak istedim calismadi ve ekranda rezidans resmini gosterip lutfen bekleyin on takim isitilmasi lazim yazdi residans resmi yanip sondu