" />

Benzin Katkısı Nasıl Kullanılır

Araç motorlarında kullanılan akar yakıtların zaman içerisinde, motor ve parçalarının çalışma sistemini olumsuz etkileyen sonuçlar doğurur. Silindir içerisinde yakılan hava yakıt karışımı aracın kullanmış olduğu tüm parçalarında zamanla deformasyon meydana getirir.

Özellikle yakıt sisteminde meydana gelen kirlenme, enjektörlerin tıkanması, yakıt borularında yırtılmalar, korozyon vb. sorunlar gün yüzüne çıkar. Bu sorunlar akaryakıt istasyonlarımızda dünya standartlarında yakıt kullanmamıza rağmen meydana gelir.

Hatta birçok akaryakıt üreticisi sıvı yakıtların içerisinde çeşitli koruyucu katkı maddesi koymasına karşılık bu sonuçlar ortaya çıkar. Meydana gelen bu sorunların ortadan kaldırılmasını veya minimize etmesini sağlama adına benzin katkıları kullanılabilir. Akaryakıt üreticileri tarafından geliştirilen benzin katkısı ürünler motorun ve parçalarının sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Benzin katkısı ürünleri aracınızda kullanmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Motor ve aksamları için kullanmayı düşündüğünüz katkı maddesinin güvenilir ve kaliteli bir ürün olmasına özen gösterin.

Bununla ilgili bir bilgi sahibi değilseniz iyi bir ustaya, yetkili servise ve akaryakıt istasyonunda görevli personele danışılabilir. Kullanılacak ürün tercih edildikten sonra aracın yakıt tankına benzin katkısının ilave edilmesi gerekir.

Bunun için ilk olarak yakıt tankının boş olması ve akabinde deponun tamamen doldurulması gerekir. Bir benzin katkısı yaklaşık olarak 40-60 litre arası yakıt için kullanılabilir. Benzin katkısı ve akaryakıt ile doldurulan deponun yeniden yakıt ilave edilmeden en alt sınırlarda yakıt kalacak şekilde tamamen kullanılması gerekir.

Benzin katkısının tek ve çok noktalı enjektörlü sistemlerde, direkt benzin püskürtme sistemlerinde, karbüratörlü araçlarda ve motosiklet de güvenle kullanılabilir. Çeşitli motor ve parçalarında meydana gelen sorunları yeniden yaşamama adına yeniden benzin katkısı ilave edeceğiniz zamana kadar yüksek oktanlı akaryakıt kullanın. Yüksek oktanlı akaryakıtlar motoru ve yakıt sistemindeki sorunları ortadan kaldırır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın