" />

Chevrolet Cruze neden alınmaz

Ülkemizde fazla tutulmayan araba markaları var. Bunlardan birisi Chevrolet. Amerkan filmlerinde bolca gördüğümüz Chevrolet markalara Türk sokaklarında fazla rastlanmıyor. Peki neden ?

Ülkemizde insanlar neden bu markayı tercih etmiyor,  “Chevrolet cruze neden alınmaz” bunun cevabını veriyoruz. (Almayın tavsiyesi değildir, neden tutulmuyor açıklamasıdır)

Parça fiyatları pahalı

Yıllarca Renault ve Tofaş’ın ucuz yedek parçalarına alıştık. Ayrıca kolay temin edilebiliyorlar. Alman ve Japon araçlarının yedek parçaları biraz daha pahalı ama onlara da alıştık. Ama Chevrolet’e ısınamadık. Parçalarını pahalı buluyoruz. Üstelik arandığı zaman da parçası bulunmuyor. Teknik servis ağı da yeterli değil.

LPG performansı beğenilmiyor

Amerikan arabaları benzine alışık arabalar. LPG’ye alerji duyuyorlar. Malum ülkemizde dolar ve vergiler nedeniyle her araç LPG’li adayı. Bu yüzden Chevrolet cruze şık bir araba olsa da ekonomik bulunmuyor.

Chevrolet de bize sıcak bakmıyor

Türk milletine bir “araç çok yakıyor, parçası da bulunmuyor” dediniz mi başka hiçbir özellik bu eksileri kapatamaz. Öte yandan Chevrolet’in de Türkiye’de gözü yok gibi. Yani duygularımız karşılıklı. Pek ısınamadık biz bu araba markasıyla. Chevrolet ülkemizde satışını durdurdu. 2024’te de parça ve teknik servis hizmetlerini durduracak.

Aldın diyelim kime satacaksın ?

Chevrolet cruze konforlu, şık ve performansı yüksek bir araba. Gözün tuttu aldın bir tane. Peki satarken kime satacaksın ? İkinci eli düşük gidiyor.

İnsanların neden Chevrolet’e yönelmediklerini kısa ve öz açıklayalım istedik. Amacımız hiçbir firmayı karalamak değil. Sadece insanların ne düşündüklerini ve piyasanın ne olduğunu merak eden diğer insanlara aktarmak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın