Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları

Otomotiv sektöründe üretmiş olduğu araçlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmış olan ve sektöründe önemli bir yer edinmiş olan Nissan, özellikle piyasaya sürmüş olduğu Micra modeli ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeyi başarmıştır. Genel olarak bu modelinde konforu sağlamayı amaçlamış olan Nissan bu amaçla otomatik şanzıman seçeneğini bu modelde kullanmıştır.

Genel olarak kullanıcılara konforu yaşatmayı başarmış olan Nissan Micra modelindeki otomatik şanzıman bazı durumlarda ne yazık ki belli başlı sorunları da onlara göstermektedir. Genel olarak şanzımanın hidrolik beyninden ya da mekanik aksamlarından kaynaklanmakta olan bu sorunlar ile ilgili birçok forum ve internet sitesinden şikayet görmek mümkün olmaktadır.

Nissan Micra Otomatik Vites Arızaları

Genel olarak Nissan Micra modelinde bulunan otomatik viteslerde görülen arızalar hidrolik beyinde meydana gelmektedir. Hidrolik beynin vites atım aralığını tespit etmesi ile komut vermesi ve milisaniye içerisinde vites değişi işleminin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Fakat beyinde oluşan yazılımsal ya da donanımsal arızalar nedeniyle bu işlem gerçekleşememekte ya da gerçekleşmesi uzun bir aralıkta olmaktadır.

Yine Micra modelinde görülen otomatik vites arızalarının bir başka nedeni ise mekanik donanımdan kaynaklı olabilmektedir. Bu mekaniksel sorunlar kavrama ya da bilyelerden meydana gelebilmektedir. Bu durum genel olarak şanzıman yağı ile alakalı ya da donanımlardaki aşınmalardan kaynaklı olabilmektedir. Bu durum aynı zamanda araçlarda daha fazla hasara yol açabileceğinden uzmanı tarafından değerlendirilmesi önemli bir nitelik taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın