" />

CVT şanzıman Honda deneyimleri

CVT şanzıman Honda deneyimleri nasıl, cvt şanzıman kullananlar memnun mu ?

CVT şanzıman kullanan Honda markalı araç sahipleri vites geçişlerini hissetmemekten ve yakıtın kilometre başı daha az harcanmasından ötürü gayet memnunlar.

Bununla birlikte periyodik bakımlarının ve yağ değişimlerinin zamanında yapılması gerekiyor. Bu hem CVT şanzıman ömrünü artırıyor, hem de titreme gibi olumsuzlukların önüne geçiyor.

Honda jazz ve Honda Civic CVT şanzıman kullanıyorlar. Honda Jazz bagaj hacmi geniş ve az yakıyor. Honda Civic ise performans ve yol tutuşu açısından daha üstün durumda.

Peki hiç sorun yok mu ? Elbette var. CVT şanzımanlı aracın yokuşta ileri veya geri kaçırma durumu olabiliyor. Bu biraz da sürücüyle alakalı. Alıştıkça ve daha dikkatli oldukça, arabasını tanıdıkça sıkıntı azalıyor. Sürücü  vites D konumundayken geri, R konumundayken ileri kaçırmamaya dikkat etmelidir.

Bir de yokuşlarda eski aracına göre kıyaslama yaparak çekiş gücünden şikayet edenler oluyor. Bu biraz da motor gücüyle ilgili bir durum.

CVT şanzımanlı Honda araç kullanacak kişilerin “Hill holder “ ı da gerektiği gibi kullanması gerekiyor.

Arıza konusunda, aracın düzenli bakımları, yağ değişimleri yapıldığı takdirde kronik arızalara pek rastlanmıyor. Fren hidroliğinin zamanında değiştirilmesi, şanzıman filtresinin zamanında değiştirilmesi önem arz ediyor. Ayrıca şanzıman yağının orijinal olması gerekiyor.

Bu hususlara dikkat eden bir sürücü  CVT şanzımanlı Honda deneyimini uzun süre yaşayabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın