" />

CVT şanzıman kullanan araçlar hangileri

CVT şanzıman kullanan araçlar, yaşattıkları sürüş konforu nedeniyle başta bayanlar olmak üzere giderek artan bir kesimin gözdesi haline gelmeye başladı.

Vites geçişlerinin rahat olması, daha doğrusu vitesi hissettirmemesi nedeniyle beğeni toplayan CVT şanzıman kullanan araçlar giderek daha fazla talep görüyor. Periyodik akımlarına dikkat edildiği ve uygun şanzıman yağı kullanıldığı sürece arızalanma riski de düşük.

CVT şanzıman kullanan araçlardan biri Nissan Micra. Nissan Juke da da CVT şanzıman kullanılıyor. Bir çok kişi sırf CVT nedeniyle Nissan Micra’yı tercih etmeye başladı.

Konu yenilikçi teknoloji olunca Honda firması da araçlarında CVT kullanmaya başladı. CVT şanzıman kullanan bazı Honda modelleri Jazz,Civic,City. Bununla birlikte yüksek devirlerde motorun bağırması ve şanzıman yağı değişiminin ille de orjinali ile yapılması gerekliliği bazı çekinceler doğuruyor.

CVT şanzıman kullanan bir diğer firma ise Toyota. Yaris, Corolla ve Avensis. Yakıt tüketimini azaltıp müşterilerini vites derdinden kurtarmayı planlayan Toyota CVT şanzımana sahip çıkanlardan.

Bunların haricinde Mitsubishi ve Audi firmaları da CVT şanzıman kullanan araçlar üretiyor. Mitsubishi Lancer 1.8 sürücülere keyif ve konfor sağlayan araçlardan.

CVT şanzıman kullanan araçlardan bazıları bunlar. Otomatik şanzımanda en iyi marka hangisi, bunu size bırakıyoruz. Yorum bölümünden görüşünüzü belirtebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın