" />

Krank mili arızaları nelerdir

Krank mili araç pistonları tarafından üretilen doğrusal enerjiyi alarak dairesel enerjiye çevirmesi için şanzıman sistemi aracılığı ile tekerleklere yönlendirir. Bu aracın yürümesi için gerekli işlemin yapılması açısından önemlidir. Bu motor ile lastikler arasında kritik bir öneme sahiptir. Bu parçada yaşanabilecek herhangi bir sorunu belirtmesi için genelde araçlara sensor sistemi yerleştirilmiştir. Bu sistem sayesinde önceden size uyarı verilerek daha büyük sorunların açılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Krank mili arızaları nelerdir

Bu sensor sayesinde krank mili arızaları ortaya çıkarılacaktır. Eğer parça tamamen bozulmuşsa motor tekrar çalışmaz çalışsa da daha büyük sorunların doğmasına neden olur. Ateşleme sistemi görevini yerine getiremez. Eğer parçanızda eskime nedeniyle arızalar oluşursa özellikle motor sıcakken dahi stop ettirseniz tekrar çalıştırmak biraz meşakkatli olacaktır. Aracın durumuna göre 4 ile 10 kez arası motor marşına tekrar basmak gerekebilir. Sürekli marşa basılan araçlarda yan parçalarda da sıklıkla bazı temel sorunların yaşanması gerçekleşebilir. Soğuk motorlarda bu durum genellikle yaşanmaz. Bu da sürücünü bu durumu daha geç fark etmesine neden olacaktır.

Krank mili arızalarından bazıları bunlardır. Bu arızaları anlamak ve sorunu çözmek için araç size sensor yardımıyla arıza lambasını yakarak haber verir. Sizin bu durumu anlamanız içinse motoru dinlemeniz gerekiyor. Genelde yaşanan problem nedeniyle sıkıntılı bir çalışma görülür. Bu çalışma patırtılı bir şekilde yüksek devre çıkmadan yaşanır. Araçtan kısaca gerekli verimi almanız engellenir. Uzun bir süre boyunca bu duruma önlem almadan çalışmaya devam ettirirseniz büyük ihtimal ile daha büyük sorunların yaşanmasına neden olursunuz. Krank mili arızalandığını anladığınız andan aracınızı bakım atölyesine götürerek gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamalısınız. Bu sayede sorun kökünden çözülecek ve aracınız eski performansını size sağlamaya devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Krank mili arızaları nelerdir (1 Yorum)

  1. Sllm volt var bende motordan ses geldi hafif kep kirmis dedi rektefiye okacak dedi arac calisiyor ogrenci cekiyorum kep kirildisa sadece kep degisirmi bilgi?