" />

Yedek Parça Konusunda Uyumlu Otomobil Markaları

Merhaba değerli aracarizasi.com ziyaretçileri; sizler için araç-araba arızaları, arıza nedenleri ve çözümlerine ilişkin yazılar paylaşmaya, yol ve sürüş hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda  yedek parça konusunda uyumlu ve uygun araba markaları nelerdir, hangi marka arabaların yedek parçaları ucuzdur ya da pahalıdır, hangi marka araçların yedek parçaları kolay ya da zor bulunur, sorularına cevap vermeye  çalışacağız.

Bir akıllı telefon piyasası kadar olmasa da fiyat kıyası açısından gidersek otomotiv teknolojisi de hızla ilerliyor ve gelişiyor. Birbirinden farklı markaların farklı tasarımlar eşliğinde yeni modelleri üretiliyor ve bir yandan da bu araçların yedek parça ve onarımı konusunda gerekli üretimler gerçekleştiriliyor.

Her ne kadar marka ve modeller değişiklik gösterse de yedek parça uyumu konusunda birbiriyle uyumlu olan markalar/modeller de söz konusudur. Örneğin; Volvo S40 ve S60 gibi üst segmentte bir arabanın yedek parçalarının oldukça pahalı olduğu bilinir. Fakat bu aracın bütün motor parçaları, filtreler, debriyaj seti, triger seti kayış grubu ve diğer birçok donanım parçası, Ford Focus ve Peugeot modelleriyle aynıdır. Ford ve Peugeot yedek parçalarının da çok daha uygun fiyatlı olduğunu hesaba katarsak bu Volvo S40 ve S60 gibi araçların pahalı olan yedek parçası için Ford ve Peugeot markaların uygun modeldeki araçlarının yedek parçalarını kullanabiliriz. Yine Alfa Romeo marka araçlar da ülkemizde çok yaygın olmayıp Alfa Romeo yedek parçaları da oldukça pahalıdır. Fakat Fiat, Lancia ve Alfa Romeo kendi arasında bir otomobil grubu olup yeni model Alfa Romeo araçların yedek parçaları Fiat markası ile eşleşmektedir. Bunların dışında Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche de bir grup olup yedek parça konusunda seçim hakkı oldukça fazladır.

deneme

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yedek Parça Konusunda Uyumlu Otomobil Markaları (2 Yorum)