" />

Polo Isıtma Bujisi Yanıp Sönüyor

Bildiğiniz gibi Alman yapımı Volkswagen grubun dünya üzerinde çok sayıda arabası bulunuyor. Bu arabalar arasında ülkemizde hali hazırda satışı devam edenlerden birisi de Polo modelidir. Daha çok büyük şehirlerin eğlenceli arabası olarak görülen bu aracın da diğer otomobillerde olduğu gibi bazı sorunları olabiliyor.

Bu yazımızda sizlere Polo ısıtma bujisinin sürekli yanıp sönmesi nedeniyle oluşabilecek sorun ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun ile karşılaştığınızda yapmanız gereken aracınızı yetkili serviye götürmek olacaktır. Yanlış bir tespit aracınızda daha ciddi sorunların oluşmasına neden olacağından ilk adımlarınızı dikkatli bir şekilde atmak çok doğru olacaktır.

Polo ısıtma bujisi arızasının farklı nedenleri olabilmektedir. Arızanın tespiti için ilk olarak araç bir bilgisayara bağlanarak sorunun ne olduğu kısa sürede tespit edilir. Bu işlem sonucunda genelde hava külte ölçer arızası verecektir.

Yani hava filtresinin içerisinde ki mekanizmanın içinde bir arıza yaşanmıştır. Bu konuda yapılacak işlem hava külte ölçerin değiştirilmesi olacaktır. Uygun ve orijinal bir parça ile değiştirilmesi önemlidir. Eğer yan sanayi ürün alırsanız bu sorun ile tekrar karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Az da olsa kullanılmış bir aracın üzerinden bir parça alınıp araca takılsa dahi büyük bir sorun yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu büyük bir sorun teşkil etmese de insanların tedirgin etmesi nedeniyle mutlaka tamir edilmelidir.

Bu konuda tekrar sorun yaşamamak için aracınızı mutlaka yetkili servise götürmelidir. Oto sanayiler de daha uygun fiyata mutlaka tamir ettirebilirsiniz. Ancak sorunun kesin çözüleceğinden ve gelecekte bu nedenle daha büyük bir sorun çıkmayacağının garantisi yoktur.

Oto sanayide çok az usta bu konuda garanti verecektir. Ancak aracın yetkili servisinde bu konuda alacağınız garanti ile başınıza bu nedenle yaşanan bir sorun geldiğinde servis size bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca sorunun çözülmesi için bir yedek parça satın alınacaksa bu parçanın mutlaka orijinal olmasına dikkat etmelisiniz.

Yan sanayi ürünler problemin bir süre için çözülmesine yardımcı olsa da daha sonra bozulma ihtimali daha yüksektir. Sorun farklı nedenlerden olabileceğinden siz bu yazıyı okuduktan sonra servise gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın