" />

Oto Servis Seçerken Otolye’ye Uğramadan Karar Vermeyin

Sıfır model ya da ikinci olsun aldığınız arabanızın ömrünün daha uzun olması ve sürekli arıza vermesini engellemek için kaliteli bir servisle çalışmalısınız. Aracınızın kilometrelerce sorunsuz gitmesi ve yaşanabilecek sorunları önceden engelleyebilmeniz için aracınızın periyodik bakımını yaptırmanız gerekiyor. Güvenilir bir oto servis hizmeti alabileceğiniz iyi ve kaliteli bir yer bulmak günümüzde oldukça zor. Araç bakım ve tamir hizmeti veren yüzlerce firmanın sıralandığı Otolye ile bulunduğunuz lokasyona göre size en yakın servise rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Online olarak otolye.com üzerinden randevu talebi oluşturabilir, kısa sürede teklif alabilirsiniz.

Oto servis

Oto Servis Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oto servis, otomobiller için belirli aralıklarla yapılan periyodik bakımın yapıldığı yerlerdir. Servisler, aracınızda yaşadığınız beklenmeyen arızaların giderilmesi için başvurulan oto tamir dükkanlarıdır. Oto servis seçimi aracınızın istenen bakımının yapılması ve otomobilinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Servis seçiminizde birçok faktöre dikkat etmelisiniz. Bunların başında gideceğiniz oto servisin gerekli yetki ve donanıma sahip olup olmadığı gelir. Bu konuyu iyi bir şekilde araştırmalısınız. Hizmet alacağınız oto servisin yetki belgelerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca sigorta anlaşması olup olmadığına bakın. İyi ve güvenli bir hizmet almak istiyorsanız serviste teknik olarak eğitimli çalışanların olması gerektiğini bilmelisiniz. Yapılacak araç bakım ve kontrollerin detaylarına bakmalısınız. Aracınıza hangi testler, hangi kontroller, hangi bakımlar yapılıyor araştırın. Servis çalışanlarının sorularınızı nasıl cevapladığına dikkat ederek bu kişilerin konusunda uzman olup olmadığını, bilgi ve beceri standartlarını anlayabilirsiniz. Servisin, araç bakımını takip edebileceğiniz şeffaf bir çalışma sistemi sunmasına dikkat edin.

Araç Servis Seçiminizde Hizmet ve Kalite Öncelikli Tercihiniz Olsun

Oto servis hizmetlerinde özel ve yetkili servis ayrımı tercihinizi etkileyen önemli bir ayrım. Bir servisin özel ya da yetkili olması sadece fiyat farkı değil hizmet ve kalite konusunda da farklılık gösterir. İki servisinde kendilerine özgü avantaj ve dezavantajları bulunur. Yetkili oto servisi hizmetlerinde daha kurumsal hizmet sunulur. Özel serviste otomobilinizin yanında beklerken tamir konusunda neler olduğunu takip edebilirsiniz. Özel serviste bakım ve tamir sırasında ustaya istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Ancak bu konular yetkili serviste pek mümkün olmaz. Aracınızın bakımı ya da tamiri için bir araç servis seçerken maliyet karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu karşılaştırmada en ucuz ya da en pahalı şeklinde bir değerlendirme yapmayın. Aracınız için verilecek en iyi hizmet ve kalite bu konudaki kıstasınız olsun.

Doğru Oto Bakım Servisi Seçmenin Avantajları Nelerdir?

Arabanızı götürmeyi planladığınız servisin konumuna dikkat edin. Evinize ve iş yerine yakın mesafede olan oto servis seçmeniz yol masrafından tasarruf etmenizi sağlar. Yakın mesafede bir araç bakım servisi ile çalışırsanız aracınızı kolay bir şekilde servise bırakabilirsiniz. Ayrıca tamir işlemi bittikten sonra da otomobilinizi rahatlıkla servisten alıp evinize ya da iş yerinize geçebilirsiniz. Otomobilinizi servisten çıkaracağınız zaman oto servisin vereceği fatura ve bilgilendirme evraklarının tam olduğuna dikkat edin. Bu evrakların tam olması güvenilirlik için önemlidir. Ayrıca daha sonra yaşanacak herhangi bir aksaklıkta başvuracağınız önemli belgelerdir. Doğru oto bakım servisi seçimi aracınızın tamirinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde bitirilmesini sağlar. Kaliteli bir servisle çalıştığınız zaman ileride yaşanabilecek arızaların önüne geçerek ekstra masraflardan kurtulursunuz. Doğru servislerde kaliteli ve iyi yedek parça kullanılır.

50 Markanın Oto Servisi İle İlgili Sorularınızın Cevabı Otolye’de

Aracınız için kaliteli ve iyi hizmet veren servislere en kolay ve en güvenilir şekilde Otolye ile ulaşabilirsiniz. Otolye, başta Volkswagen servis Jaguar, Renault ve Tofaş olmak üzere toplam 50 markada oto servis ve yedek parça ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulmanızı sağlar. Bulunduğunuz konuma ve otomobilinizin markasına göre aradığınız oto servisi Otolye’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Otolye.com üzerinden kriterlerinizi girerek adresinden hizmet garantisine, kullanıcı yorumlardan aldığı puanlara kadar onlarca oto servisin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Arama sonuçlarına göre isterseniz anlık görüşme yaparak randevu alabilir, isterseniz de teklif alarak kıyaslama yapabilirsiniz. Siz de vakit kaybetmeden en uygun oto servis hizmetini en uygun fiyata almak için otolye.com’a göz atın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın