" />

LG G3 dokunmatik hassasiyeti ayarı nasıl yapılır

LG G3 dokunmatik hassasiyeti ayarı nasıl yapılır, bu konuda bilgi vereceğim. Cep telefonlarının gelişen teknolojiye bağlı olarak tamamına yakınının dokunmatik ekran özelliğiyle üretilmesi beraberinde birçok avantajı getirdiği gibi kullanıcıya bağlı olarak bir takım sorunlarında ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Akıllı telefon teknolojisi olarak da lanse edilen bu cihazlar, kullanıcının dokunmatik hassasiyetinden dolayı bir takım olumsuzlukları da birçok platformda dile getirdiği bilinmektedir. Özellikle dokunmatik hassasiyetinden şikâyet eden cep telefonu kullanıcıları, kişiden kişiye değişen talepler doğrultusunda telefonun dokunmatik hassasiyetinin ayarlanamaması şikâyeti çok fazla dillendirilmektedir.

Akıllı telefon teknolojisine sahip markalardan biri olan LG de tüm modellerinde dokunmatik hassasiyetinin ayarlanmasına izin vermemektedir. LG markasının en çok satış rakamına ulaştığı G3 modeli başta olmak üzere üretilen tüm telefonlarından dokunmatik hassasiyetinin ayarlanması gibi bir uygulaması bulunmamaktadır.

LG G3 dokunmatik hassasiyeti ayarı nasıl yapılır

Sistemsel bazı özellikleri değiştirmenin tek yolu cep telefonlarına Root atmak gerekmektedir. Bu uygulamaların cep telefonuna uygulanması neticesinde garanti kapsamının dışına çıkıldığı için birçok kullanıcı bu uygulamadan uzak durmaktadır. Bunun dışında dokunmatik hassasiyetinin ayarlanabilmesi için kullanılabilecek tek yöntemse Süper Touch olarak bilinen bir uygulama sayesinde dokunmatik ekranın kaydırma özelliklerini ve hareketlerini değiştirebilirsiniz.

Akıllı telefonların elektronik marketlerinde ücretsiz olarak bulunan bu programı ilk olarak cep telefonuna indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama birkaç özellik daha sunduğu için sizler sadece dokunmatik ayarlarının değiştirilmesi özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ayarların yapılmasıyla birlikte “Start Smooth Touch” seçeneği sizlere sunulduktan sonra tüm ayarları kaydedebilirsiniz.

Bu uygulamanın en büyük avantajı özellikle akıllı telefonlarda oyun oynayanlar için güzel bir avantaj sunmaktadır. Oyun hamlelerinin daha iyi yapıldığı bu özellik sayesinde oyun deneyiminiz daha öncekilere göre daha iyi olacaktır. Ayrıca bu program sayesinde cep telefonunuzun batarya tasarrufunu da arttırabilirsiniz. LG markasının G3 modelinde dokunmatik ayarlarını kullanıcı için sınırlandırmasından dolayı sizler bu program sayesinde istediğiniz dokunmatik ayarını yapabilirsiniz.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın