" />

J7 ekran titreme sorunu çözümü

Günümüz modern çağında artık akıllı telefon kullanımı belirli bir yaş grubuyla sınırlı kalmazken, herkesin elinde telefon bulunuyor. Hayatın içerisinde gerek konuşma gerek yazışma gerekse de video çekme gibi farklı özellikleriyle aktif olarak yer alan telefonlarda meydana gelen sorun veya sorunlar ise tam bir kâbusa neden oluyor.

Akıllı telefonlarda her zaman yaşanmasa da, bazı zamanlarda ekranda titreme sorunu baş gösteriyor. Özellikle son dönemlerde sıklıkla ortaya çıkıyor olması, akıllı telefon kullanıcılarını tedirgin etmeye başladı. Android telefonlarında ekran titremesinden şikâyetçi olanların sayısında artış mevcut olurken, sorunu çözmek isteyen kullanıcıların sayısı da hayli fazla.

Android telefonlarında ekran titremesi sorunuyla karşı karşıya kalanlar için çözüm oldukça basit.

j7 ekran titreme sorunu çözümü

Akıllı telefonunda ekran titremesi sorunu yaşayanlar, ilk olarak telefonun bataryasını çıkarıp takma yöntemini denemeliler. Daha önce hiç bataryayı çıkarmamış olanlar için, işlem zorlayıcı bir işlem değil. Telefonun arka kapağını öncelikle çıkararak ardından bataryayı da bulunduğu yuvadan çıkarma suretiyle gerçekleştirilir.

Bataryayı çıkarıp takma yöntemi ekran titremesi sorununu azaltmıyor ya da geçirmiyor ise bu noktada bataryasız olarak şarj etme yöntemi tercih edilebilir. Bataryayı yuvasından çıkarıp, akıllı telefonu bataryasız olarak şarj etmek gerekiyor. Telefonun şarjı doldukça, ekrandaki titremenin azaldığı görülecektir. Şarj tamamen dolduğunda ise cihazın ekranındaki titremenin ortadan kaybolması gerekiyor. Bataryası şarj yöntemiyle ekran titreme sorununu çözenlerin sayısı oldukça fazla.

Akıllı telefondaki ekran titremesi denenen bu yöntemlerden sonra hala devam ediyor ise donanımsal veya yazılımsal olarak bir sıkıntı mevcut olabilir. Bu noktada kullanıcılar cihaza müdahalede bulunamazlar. Telefonu teknik servise göndermek, problemin nereden kaynaklandığını teşhis edebilmek için en doğru seçenek olacaktır. Telefon modeline göre maliyet değişkenlik gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın