" />

İzmirde oto kiralama fiyatları

Bu makalemizde İzmirde oto kiralama fiyatlarını inceleyeceğiz. İzmir’de gezilecek yerler oldukça fazla. Gezi için bu kente geldiğinizde zamanın size yetmediğini göreceksiniz.Çünkü Çeşme, Alaçatı, Şirince ve Efes gibi turizm merkezleri şehre uzak ve yolları da dolambaçlıdır.

Geziyi sadece şehir merkezi ile sınırlı tutsanız bile kentin oldukça büyük olduğunu, Karşıyaka’ya veya hayvanat bahçesine gidip gelmenin bile vakti tükettiğini göreceksiniz. İş için İzmir’e gittiğinizde de vakit sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle havaalanından itibaren araç kiralamak İzmir gezisini daha verimli kılacaktır.

İzmirde oto kiralama fiyatlarını bir İzmir oto kiralama sitesi üzerinden değerlendirdik. Firmalar arasındaki fiyatlar birbirine yakın olduğu için bu fiyatları kriter alabilirsiniz.

Seçtiğimiz İzmir rent a car sitesinde bir günlük araç kiralama fiyatları ortalama 100 TL civarında. Aracı kaç günlüğüne kiraladığınıza ve aracın modeline göre fiyatlar biraz değişiyor.

Bizim karşılaştırma için bu siteyi seçmemizin ana sebebi sitede fiyatların net olarak belirtilmiş olması. Ayrıca hangi durumda ne olur gibi bilgilendirmeler var. Bazı sitelerde, firma bolca afili laflarla övülüyor ama oto kiralama kaça patlar, hangi araç ne kadar veya olumsuz bir durumda ne olacak bir bilgi bulamıyorsunuz. Bizim araştırmak için seçtiğimiz sitede bunlar şeffaf ve ayrıntılı şekilde var.

Örneğin Clio Symbol araç bir günlüğüne kiralanacaksa günlük ücreti 100 TL. Araç düz vites ve dizel. Bu aracı 4 ile 6 gün arası kiralarsanız günlük fiyatı 90 TL’ye bir hafta üzeri kiralarsanız günlük fiyatı 80 TL’ye düşüyor.

Eğer kalabalık gelmişseniz ve biraz daha konfor arıyorsanız Volkswagen Jetta marka aracı günlük 120 TL’ye kiralayabilirsiniz. Bu araç benzinli, bagaj hacmi geniş ve 5 kişilik. Yine kiralama gün sayısı arttıkça gün başı oto kiralama ücreti biraz düşüyor.

Arazi aracı isterseniz Dacia Duster aracı da günlük 120 TL’ye kiralamanız mümkün. Listeye baktığımızda araçların çoğunun düz vites olduğunu görüyorsunuz. Otomatik vitesli bir araç olsun istiyorsanız Ford Fiesta araç var. Onun da günlüğü 100 TL.

İzmirde oto kiralama fiyatları genel olarak bu şekilde. İzmir’e gitmeden önce internetten bir ön araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın