" />

İstanbul’da yaşıyorsanız size en yakın oto çekiciyi dost edinin!

İstanbul ülkemizin en kalabalık kenti. İnsan yoğunluğunun fazla olması ve buna kente şehir dışından günübirlik ziyaretlerin de oldukça fazla olması nedeniyle günlük konuşmalarda “trafik” meselesi sıklıkla ele alınmaktadır.

Mevcut otoparkların talebe cevap verecek durumda olmaması ve trafik yoğunluğunun neredeyse her gün yaşanması nedeniyle kazalar ve yanlış yere park etmek zorunda kalmak nedeniyle oto kurtarıcı sektörü bu şehirde çok canlıdır.

Siz istediğiniz kadar trafik kurallarına uyun ve park için hep doğru yerleri arayın, İstanbul’da yaşıyorsanız serserilerin apartmanınızın kapısının önüne park ettiğiniz arabayı gece yarısı çalıp ücra bir yerde duvara veya ağaca toslaması olasıdır.

Her gün park ettiğiniz yere o gün de park etmişsinizdir, lakin trafik polisinin ceza kotasını doldurması gerekiyordur ve o gün sizin arabayı seçmiştir. Geri döndüğünüzde otomobiliniz yoktur..

Siz kendi şeridinizden yavaş yavaş gidersiniz ama kafası bulanık birisi ara yoldan gelir frene bile basmadan yan kapınıza olanca hızıyla girer…

İş, güç, çocuğun okulu derken otomobilinizi ihmal edersiniz, seyir halindeyken arıza lambası yanar, saçma bir yerde kalırsınız. Yine en yakın oto çekici ararsınız.

Aracınızın muayenesi bitmiştir veya frenlerinde sorun olur, arabayı tamirhaneye kadar götürmek için yine oto çekici lazım olur.

İşte bu sebeplerle bugün olmasa da ilerleyen zamanda oto çekici hizmetine ihtiyaç duyacaksınız.

Başıma gelince hallederim demeyin, arabayı koyduğunuz yerde bulamayınca, nerede olduğunu kimin çektiğini öğrenene kadar akla karayı seçersiniz, ömrünüzden parça kopar. Halbuki civarınızdaki oto kurtarıcıları tanısaydınız, işinizi daha çabuk ve daha temiz görürdünüz.

Arabanın temiz çekilmesi önemli. İndirirken, bindirirken “hoyrat davranmasalar bari” dememek için size en yakın oto çekicileri dost edinin.

Bir oto çekiciye mecbur kalırsanız ödeyeceğiniz oto kurtarma ücretine de mecbur kalırsınız ve karşılaştığınız rakam canınızı yakabilir. Evvelden oto kurtarma firmasıyla tanışıklığınız olsaydı, daha makul ücret öderdiniz.

İstanbul’da yaşıyorsanız size bir tane oto kurtarma firması önerebilirim. Firmaya otokurtaricicekici.net web sitesinden ulaşabilirsiniz. Firma oto çekici hizmetlerini İstanbul’un Esenler, Bağcılar, İkitelli ve Bayrampaşa ilçelerinde hizmet vermektedir.

Eğer bu bölgede lazım olduğunda oto kurtarma hizmeti almak için size en yakın firmayı arıyorsanız işte adresi:

Kemalpaşa mahallesi, Güney yan yol cadde, No:27 Posta Kodu: 34204
Bağcılar/İSTANBUL
Tel:0533 196 43 34

Hatalı park cezası ne kadar ?

Bilindiği üzere kaldırım yayalar içindir ve bu nedenle otomobillerin park etmesi yasaktır. Ancak otopark sıkıntısı nedeniyle bu yasak sıklıkla delinmektedir.

Kaldırımlar gibi yaya geçitlerine, okul geçitlerine, kamu kurum ve kuruluşları ile hastane, sağlık kuruluşu, garaj, park, konut gibi yerlerin giriş ve çıkışlarına 5 metre mesafede park edilen araçlara ceza kesilir, ayrıca araç çekilir.

2020 yılı itibariyle hatalı park cezası 132 TL ve ihlal ettiğiniz yasağa göre 10,15 veya 20 ceza puanıdır. Cezayı tebliğ tarihinden 15 gün içinde öderseniz %25 indirimli ödersiniz.(99 TL ye gelir)

Aracınız çekilirse çekme ücreti olarak ayrıca Trafik Vakfına 110 TL ödeme yapmanız gerekir (Bu cezada indirim yoktur.) Ve buna ilave olarak otoparkta kaldığı her gün için 14 TL ödersiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın