" />

İstanbul evden eve nakliyat

Mevsim bahardan yaza döndüğünde ülkemizde ciddi bir nüfus transferi yaşanır. Özellikle de megakent İstanbul yazın dolar dolar boşalır. Bu yüzden İstanbul evden eve nakliyat firmaları açısından zengindir.

İstanbul’da yer alan üniversitelerin fazla olması sadece otobüs firmaları için değil nakliyat firmaları için de bulunmaz bir nimettir. Çünkü diplomayı alan öğrenciler ufak tefek de olsa bir takım eşyalarını memleketlerine götürüler.

Öte yandan istihdam merkezi olan bu şehirde nakliyatın bir yönü de malzeme ve ticari ürünlerin taşınması üzerinedir. Her gün depolardan mağazalara, oradan başka yerlere mallar gider. Bu yüzden İstanbul’da ciddi bir depolama sektörü de vardır.

Bu şehirde yalnızca evler yer değiştirmez, ofislerin de bir yerlere kaydırıldığını görürsünüz. Kimisi kirasının yüksekliği, kimisi de ticari potansiyelinin fazlalığı nedeniyle mekan değiştirmek ister. Bu yüzden İstanbul’da evden eve nakliyat sektörü ofis taşıma işleriyle de uğraşırlar.

İstanbul’da evden eve nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

İstanbul büyük ve eski şehir. Oraya ayak basanı da kısa sürede yağında kavuruveriyor. Anadolu’dan İstanbul’a ilk kez taşınıyorsanız mantar gibi çoğalan vasat evden eve nakliyat firmalarına kolunuzu kaptırabilirsiniz. Bunlar ucuzdur. Kendi memleketinizdekinin yarısı fiyat söylerler ama sizi pişman ederler.

İstanbul’da orta ve iyi kalitede nakliyat firmaları da vardır. Depolama ve ofis işlerini de başarıyla yürütürler. Bunlarla iş yapmak gerekir.

Taşımacılık sektöründe iyi firma yaptığı işlerden, araçlarından, firmanın yerinden ve internet sitesinde verdiği bilgilerden belli olur. İnternet sitesini inceleyip referanslarını kontrol ediniz. Firmanın bizzat yerine gidip, nasıl kişilermiş ona bakınız. Hatta araçlarına bakınız.

Her şeyden önemlisi bir firma çok düşüğe çalışıyorsa ondan uzak durunuz. Birkaç firmadan fiyat alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Firmanın eski olması da bir avantajdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın