" />

Huawei p20 lite wifi bağlanma sorunu

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımızda Huawei p20 lite wifi bağlanma sorunu ile ilgili önerilerimizi ve çözümünü sizlerle paylaşacağım.

 1) Sorun Yazılımsal olabilir .

Tüm yazılımsal sorunları ortadan kaldırmak için öncelikle telefona reset atmamız gerekmektedir. Tüm yazılımsal değişiklikler ve bozukluklar bu sayede giderilmiş olacaktır.
Telefonunuzun şarjının %50’nin üzerinde olduğu gerekmektedir. Buna dikkat ettikten sonra sim kartı ve hafıza kartını telefonumuzdan çıkartalım.Bilgileriniz ve belgeleriniz silineceğinden dolayı varsa önemli fotoğraf , dosya , klasör gibi detaylarınızı yedekleyiniz veya başka bir cihaza aktarınız. Telefonun  verilerini tümden yedeklemek istiyor iseniz telefonunuzun ana menüsünden araçlar/yedekle butonunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Gelelim yapmamız gereken işleme ,
Telefonunuz kapalı durumda iken ses açma tuşu ve güç tuşuna birlikte basmak şartı ile yaklaşık 15 saniye kadar basılı tutalım . Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşımıza EMUl ekranı ve altında seçenekler yer alacaktır. Ses açma/ kapama tuşu ile ileri geri yaparak data factory reset butonuna gelip işlemi başlatmanız gerekmektedir.

Kısa süre içerisinde telefonunuz kendini sıfırlayarak tüm eksik , hatalı , bozuk , hasar görmüş yazılımları silecek kendini yeniden eski haline getirecektir .
Eğer ki sorununuz yazılımsal ise bu işlemlerden sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır . Wi Fi bağlantılarınızı sıkıntısız bir şekilde yerine getirebilirsiniz .

2) Wi Fi Fixer Android Uygulaması 

Telefonunuzda Wi Fi sıkıntısı olduğunda , yeterli çekim gücünü alamadığınızda , kopukluklar olduğunda , Wi Fi adresinde bağlanırken “Ip adresi alınamıyor ” uyarıları verdiğinde bu android uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama Wi Fi ile ilgili problemleriniz için bir çözüm veya çekim gücünü ileriye taşıyacak , arttıracak bir araç olacaktır sizler için.
Bu uygulama sizler için gerekli eksiklikleri giderebiliyor , eksikleri tespit edip sizleri uyarabiliyor sizin talebiniz ile Wi Fi’nin tüm ayarlarını sıfırlayarak oluşmuş olan çerezleri ve aksaklıkları temizliyor.
Bu sorunu çekenler kesinlikle denemeli ve telefonlarında bulundurmalıdır .
Bu amaca hizmet eden bir çok program vardır ancak hem ücretsiz hem kullanışlı olduğundan dolayı tavsiye ediyoruz ve Huawei p20 lite için kullanabilirsiniz.

3) Güç Tasarrufu Modu

Bilindiği üzere akıllı telefon olarak nitelendirdiğimiz Android telefonlarda şarjınızın belirli bir seviyenin altına düşmesinden sonra telefonun kendini aldığı moddur . Güç tasarruf modu adınında çağrıştırdığı üzere telefonun şarjı azalırken telefonu daha fazla süre kullanmanız için bazı uygulamaları kısıtlayarak , ekran parlaklığını kısarak veya işlemlerinizi sınırlandırarak sizlerin telefonunuzla temel işlemlerinizi daha fazla kullanmanıza olanak sağlar.
Kimi zaman bu mod Wi Fi ayarlarını değiştirebiliyor , kısıtlayabiliyor.
Bu durumu kontrol etmek veya düzeltmek için öncelikle Huawei p20 lite  telefonunuzun Ayarlar kısmından Kablosuz Wi Fi bağlantı butonunu görüyoruz , buna basılı tuttuğumuzda karşımıza Wi Fi bağlantıları çıkıyor en alt kısmında yer alan Gelişmiş Seçenekler butonu çıkıyor. Buraya tıkladıktan sonra kontrol etmemiz gereken nokta ” Uykudayken kablosuz bağlantıyı açık tut ” butonunun her zaman olarak işaretlenmiş olmasıdır. Eğer böyle telefonunuz güç tasarruf modundaysa bile herhangi bir sıkıntı çıkarmayacaktır.

4)Kötü Bağlantılardan Kaçın

Biraz önce bahsettiğim Güç Tasarruf Modunun içerisinde yer alan bir diğer nokta ise ” Kötü bağlantılardan kaçın ” uyarısının bağlantılarınızı olumsuz etkileyebileceğidir.
Huawei p20 lite telefonunuzun Ayarlar kısmından Kablosuz Wi Fi bağlantı butonuna basılı tuttuktan sonra karşımıza çıkan Wi Fi ağlarının en altında yer alan Gelişmiş Seçenekler kısmına tıklıyoruz .
Burada yer alan “Kötü bağlantılardan kaçın ” seçeneğini işaretlemiş iseniz ordaki tiki kaldırsanız sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
Çünkü bu buton bağlantınız azaldığı zaman veri alışverişini , çekim gücünü komple sıfırlayacaktır. Bunu önlemek için  bu işareti kaldırarak çekim gücünün az olduğu noktalarda bile yararlanabilirsiniz.

5) DNS Ayarları

Dns denilince akla gelen ilk şey telefonlar değil bilgisayarlar oluyor genellikle. Bilgisayarlarda internet bağlantılarında yer alan sıkıntılarda DNS ayarlarının değiştirilmesi ile sorunun giderilmesi gözlemlenebilir ve çözümlenebilir. Bir ihtimal aynı şey telefonlarımızın bağlantıları içinde düşünülebilir. Yardımcı olduğumuz pek çok kullanıcıda bunun faydasını görmüş bulunmaktayız.
Yapılması gereken aşamalar ,
Huawei p20 lite telefonumuzdan Wi Fi bağlantı noktalarından bağlı olduğumuz Wi Fi bağlantı noktasının üzerine basılı tuttuktan sonra çıkan kısımdan Ağı Değiştir butonuna tıklıyoruz.
Önünüze gelen sayfadan “Gelişmiş Seçenekleri Göster ” butonuna tik işareti koymalısınız , Gelişmiş seçenekler açılınca IP ayarlarını “Statik ” olarak ayarlayıp DNS kutucuğuna dilediğiniz DNS numarası ile doldurup değiştirebilirsiniz.

Bu saydığımız 5 madde telefonunuzun Wi Fi sıkıntısına yardımcı olacaktır .  Bunları deneyerek sorunu tespit edebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer herhangi bir çözüme ulaşamaz iseniz telefonunuzun garantisi varsa çok geçmeden garantiye teslim etmelisiniz.

Telefonunuzu sert bir şekilde sarsmamaya , suya maruz bırakmamaya ve düşürmemeye dikkat etmelisiniz. Böyle bir durumda telefonunuzun iç yapısında iletişimsizlik sıkıntısı yaşanabilir.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Huawei p20 lite wifi bağlanma sorunu (2 Yorum)

  1. huaweı p20 lıte kullanıcısıyım modemın dıbıne gırınce wıfı cekıyor uzaklastıkca cekmıyor ag sıfırlama yaptım olmadı surumu guncelledım olmadı emuı 9 yukledım yıne olmadı ne yapmam gerek