" />

Huawei mate 20 lite wifi bağlanmıyor

Çin’in dev telefon ve telekomünikasyon firması Huawei firmasının büyük bir başarı yakalayacağını tahmin ederek cep telefonu piyasasına kazandırmış olduğu mate 10 lite modeli ile tahmin ettiği gibi geniş bir satış hacmi yakalamış olmaktadır. Müşterileri tarafından memnuniyet ile karşılanan mate 20 lite, halen dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bu derece tutulan ve müşterileri tarafından memnuniyet ile karşılanan mate 20 lite, ne yazık ki bazı sorunlar ile gündeme gelmeye başlamıştır. Bu sorunların en başında birçok kullanıcısı tarafından dile getirilen Wifi sinyal sorunu olmaktadır. Zaman zaman Wifi bağlantısının kesildiği ve bağlanamadığı gerekçesiyle forum ve sosyal medyada şikayetlerini dile getiren mate 20 lite kullanıcıları için bazı çözüm yolları söz konusu olmaktadır.

Huawei Mate 20 Lite Wifi Sorunu Nedenleri ve Çözümü

Genel olarak Huawei mate 20 lite Wifi bağlantı ve sinyal alamama sorununun kaynaklanmakta olduğu birçok neden söz konusu olmaktadır. Bu nedenlerin en başında yazılımsal sorunlar gelmektedir. Her yazılımsal sorunda olduğu gibi bu durumda da telefona reset atmak gerekmektedir. Bu sayede telefonda yer alan birçok olumsuz durum telefonun fabrika çıkışına dönmesi ile son bulabilecektir.

Eğer mate 20 lite modelinizde Wifi sorunu kendisini IP adresi alınamıyor olarak tanımlamakta ise indireceğiniz Wifi fixer Android uygulaması ile yine bir çözüm sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yine ayarlar kısmından ayarlanmakta olan telefon uyku modunda iken ağlara bağlanma şeklindeki bir seçimin gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Eğer bu mod aktif değil ise telefonunuzun tuş kilidi kapalı iken Wifi bağlantısı güç tasarrufu açısından kesik olacaktır. Genel olarak Huawei mate 20 lite cihazlarda görülen sorunların en başında bu durum gelmektedir. Eğer bu uygulamalara rağmen bir çözüm söz konusu değil ise cihazın teknik servis danışmanlığında gözden geçirilmesi gerekmektedir.

İlgili yazılar:

Samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor

Telefon yere düştü ses var görüntü yok

Telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim ?

Samsung müşteri numarası nerede yazar ? 

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız ?

Samsung iç ekran kırılması garantiye girer mi ?

Samsung garantiden telefon değişimi nasıl yapılır ?

Samsung değişim onayı kaç gün sürer ?

Telefon mavi ekran verdi açılmıyor

Silinen fotoğrafları geri getirme programsız

Whatsapp bağlanılamıyor lütfen daha sonra yeniden deneyin hatası

Sim kart değişikliğinde Whatsapp konuşmaları gider mi ?

Logoda takılı kalma sorunu

İphone kasma sorunu ve çözümü

Ekranda pembe çizgi sorunu ve çözümü

Telefonda root kaldırma

Telefonda root yapma

Nem algılayıcı sensörü kapatma

Şebeke sorunu çözümü

Telefon çalışıyor ama ekran karanlık

Ekran morarması garantiye girer mi ?

Wifi ve bluetooth açılmıyor

Batarya kalibrasyonu rootsuz

Samsung ekran sararması çözümü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın