" />

Güncel otomobil haberleri

Otomobilseverlere verilecek bazı güzel haberlerimiz var. Benzinin cep yaktığı şu günlerde bazı küçük sürprizler ve merak uyandıran haberler içinizi ısıtacak.

Haber kaynağımız otodünya dan aldığımız habere göre Mercedes Benz’den otomobil satın alan bir müşteri otomobilinin deri koltuk paketinin deri olmadığını öğrenince doğruca mahkemeye başvurur ve global otomobil devi Mercedes’e tazminat ödetmeyi başarır.

Bu haberin çok önemli iki yanı var. Birincisi dünyanın önde gelen araba firması da olsan basit bir müşteri yaptığın bir hatayı yargı yoluyla cezalandırabilir. Bu yargı kararı diğer firmalar için emsal olacak. Yani otomobil firması size inceden bir kazık kitlemeye kalkarsa bedelini ödeyecek.

İkincisi ise “Hani Almanlar iş ahlakı olan insanlardı ?” Demek ki babaya bile güvenilmeyecek bu devirde prestijli firmalar bile sentetiği en deri diye yutturmaya kalkabiliyor. Siz siz olun bu falancanın malıdır onlar böyle yapmaz diyerek gözü kapalı kimseye güvenmeyin, aldığınız malın size vaadedilen ürün olduğundan emin olun.

Bir bomba haber de Audi’den. Audi kırmızı ışığa takılmayan araç üretti. 4G LTE teknolojisi yardımıyla şehirdeki trafik ışıklarına ait veriler araca geliyor. Bu sayede kırmızı ışığın ne zaman yanıp söneceğini biliyorsunuz. Ama bu teknoloji şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde var. Türkiye’deki hemşehrilerimiz bu konfor için biraz daha bekleyecek.

Son haberimiz ilk ikisi kadar bomba değil ama inanın size daha faydalı bir haber. Toyota Çarpışma testinden 5 yıldız alan minibüs modeli Hiace’yi tanıttı. 17 kişilik bu araç özellikle servis sektörüne renk ve kalite getirecektir. Biz Toyota’yı daha çok binek araçlarda tercih ediyoruz ama yakında Hiace okul servislerini yollarda görebileceğiz.
Diğer güncel otomobil haberleri için otodunya.com u ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın