" />

General mobile GM 8 şarj olmuyor

General mobile GM 8 şarj olmuyor ne yapmalıyım, şarj oluyor gözüküyor ama olmuyor, adaptör sorunu olabilir mi, tüm ihtimalleri bulabileceğiniz bir yazı hazırlamak istiyorum.Umarım bu konu hakkında sorularınıza cevap bulabiliriz.

Bataryanız düzgün şarj olmuyorsa, hemen telefon şarj olmuyor demek veya batarya ömrü bitti demek yok. Daha evvel yaşadığım kişisel deneyimlerime dayanarak, sorun  ve çözüm tahmin ettiğinizden çok daha basit olabilir. Telefonunuzun yanında kullandığınız diğer akıllı ürünler tablet, mp4 çalar gibi ürünler içinde geçerli olan düzgün ya da hiç şarj olmuyor ifadelerinden yakınıyorsanız , aşağıda anlatacağım yolları denemelisiniz.

General mobile GM 8 şarj olmuyor ne yapmalıyım?

Bu ana sorun çeşitli sebeplerden gerçekleşir. Ya takıldığında telefonunuz hiç şarj olmaz ya da (o deşarj olduğu daha hızlı bazen zar zor) sadece çok yavaş şarj olur. O yüzden burada bir kaç çözüm mevcuttur, hep beraber o çözümlere bakalım şimdi.

USB portu düzeltme işlemini yapmalısın

En hızlı en kolay ve en başarılı çözüm, gerçek donanım üzerinde biraz DIY onarım yapmaktır. Sorun USB portu ve microUSB şarj içindeki metal yüzeyleri ya bir üretim hatası aracılığıyla veya yüzünden sürekli tıkanma ve iyi bir temas ve şarj kablosu prizinden olmadığından kaynaklanabilir.

Cihazınız kapatıldığında tüm yapmanız gereken mümkünse, pili çıkarın ve ‘kolu yukarı’ akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden üzerindeki USB portuna içindeki küçük sekmesine, kürdan gibi küçük bir şey, kullanın. sonra pili takın ve yeniden telefonu açın, bu işlemi çok dikkatli ve yavaşça yapın.

Tüy bırakmayan,bir kumaşın büyük etkisi

Eğer kot cebinde telefon tutuyorsan bu sorun başına muhtemelen gelecektir. Eğer öyleyse, tüy bırakmayan bir suçlu olabilir bu sorunun kaynağı: Oysa ki biz güvenilmez bir USB şarjını neden olarak bilirken bizim kot cebinden tüy bırakmayan olduğu ortaya çıktı.

Anahtarı kabloları

Bir şarj cihazının asıl öenm arz eden parçası kablosu değil, prize takılan adaptör kısmıdır. Telefonların tescilli (ve pahalı) kablolarının yerini bazen daha ucuza ama yaklaşık 15 dakikalık bir ömre sahip olan kablolar alabiliyor çünkü şarj noktasında telefon kullanıcıları özellikle savunmasız. Ama bütün kablolar otoyol kenarlarından rahatlıkla alınbildiği için şarj sıkıntıları hali ile çekiliyor. Telefonunuzla birlikte gelen biri için rastgele bir USB kablosu ile değiştirilmesi bir unenjoyable şarj deneyimine başka kısa yoldur.

Hatalı bir kablo teşhis etmek kolay aslında sadece aldığınız kablonun cihazınızla düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için bir deneyin.

Çok tehlikeli bir adaptör teşhisi

Kabloda sorun görünmüyor ise, duvar fiş adaptörünü kontrol edin ve şarj kablosu çıkarılabilir mi diye muhakkak bir bakın. Biz USB portu ile duvar fiş adaptörü arasında bir gevşeklik var mı diye kontrol ediniz. Bu durumda ciddi sorun yaratabilir.

Aynı şarj / kablo kombinasyonu farklı bir cihazda çalışıp çalışmadığını bu cihazınız yerine kablo veya şarj da bir hatanın olup olmadığını size daha net gösterecektir. Ayrıca prize bir sorun olmadığından emin olun.

Unutmayın – Güvenlik en önemli şey!

Suya yakın veya aşırı sıcak veya nemli ortamlarda telefonunuzu şarj etmeyin. Cihazınızı aşırı şarj etmeyin; Piliniz sadece iki ya da üç saat gerektiğinde edin ve gecede şarj kötü bir fikir olduğunu asla unutmayın pilin patlama ihtimalini asla unutmayın. Telefonunuz batarya için cut-off anahtarı varken, bazen bu işe yaramazsa her şey yanabilir. Herhangi bir elektrikli cihazda olduğu gibi, her şey tüm ilgili güvenlik standartlarına uyması şartını sağlayın.

Pilinizi değiştirin

Telefonum şarj olmuyor ne yapmalıyım? sorusuna vereceğimiz diğer cevap ise piller sonsuza dek değildir sadece bir kaç şarj tutma mücadelesini idame etttirecek kadar telefonunuza enerji sağlar. Bir kaç yıl sonra her ihtimale karşı değiştirin. Piliniz sadece altı ay sonra hata çıkartmaya başlıyorsa muhakkak garanti belgesi sayesinde yenisini talep edin.

Sarj bölümünde kusurlu piller de, kabarma veya sıvının sızıntısı başlarsa hemen cihazınızın kapağını çıkarın ve bataryayı telefondan çıkarın.

Asıl kaynağından şarj

Bilgisayarların USB bağlantı noktaları çok fazla güç teslim eder çünkü bir duvar prizinden şarj her zaman, PC veya dizüstü bilgisayar üzerinden şarj daha hızlı olacaktır. Bir duvar prizi, USB bağlantı noktası olarak iki kat daha fazla güç sağlayabilir ve hızlı şarj beş kat güç kadar sunabilirsiniz bu durum çok, çok daha hızlı şarj anlamına gelir.

Güncelleştirmek veya geri almak

Geçerli yazılımı eski bir cihaz yükseltme özellikle yazılım güncellemeleri ve yeni Android sürümleri, pil ömrü ile büyük hasara yol açabilir. Güncelleştirme aldığında iki yaşındaki cihaz mücadele içine düşer çünkü en son yazılım yararlanmak için optimize edilmiştir.

Onu kapatın

Cihazınızın pil ömrü kazandıran diğer şeyde arka planda çalışan uygulamaların kapatılmasının gerekliliğidir. % 100 parlaklıkta birini Skyping sırasında şarj ediyorsanız, cihaz doğal olarak onun ekranda elde edeceğinizden daha şarj edilmesi daha uzun sürer, Wi-Fi ve 4G kapalı olması da sarj zamanını kısaltacaktır.

Konu ile ilgili yazılar:

General Mobile ekranda ördek çıkması

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

General mobile GM 8 şarj olmuyor (1 Yorum)

  1. Abi selam, telefonum general Mobile 8 son bir haftadır telefonum şarj oluyor gösteriyor ama hiç dolmuyor, bazen oluyor bazen olmuyor olduğu zaman çok yavaş ilerliyor, şarjın dolup dolmaması sanırım şansa kalıyor dediğim gibi bazen oluyor bazen hiç olmuyor saatlerce beklesem bile, şarj soketi ve batarya 2 gün önce değişti ve aynı zamanda orijinal şarj aleti aldım ilk gün çalıştı bir sıkıntı yoktu ama yine aynı sorunu yaşıyorum şarj oluyor gösteriyor ama hiç dolmuyor, lütfen yardımcı olur musun?