" />

Ferroli kombi nasıl resetlenir ?

Kombi arızalandığında kullanıcının bu arızayı gidermek için sınırlı sayıda seçeneği vardır.  Bu seçeneklerden en önemlisi reset tuşudur. Yeni nesil kombilerde kullanıcıya kullanım kolaylığı sunmak için kombilerde gösterge paneli ve basit fonksiyon tuşları konulmuştur. Bunlardan biri de reset tuşudur.

Ferroli kombinin Divatop, Domicompact, Domina, Domiproject gibi modellerinde “Reset” tuşu bulunur ve resetlemek istediğinizde bu düğmeye basmanız yeterli olur. İlk seferinde resetleme olmaz ise düğmeye yeniden basabilirsiniz.

Ferroli kombilerde reset yapmak bazen işe yarayabilmektedir. Örneğin kombide yer alan sensörlerden biri  geçici olarak algılamada sorun yaşamıştır ve kombinin beyni bunun için bir hata kodu oluşturmuştur. Hata kodu nedeniyle kombi kendini emniyete almak için çalışmayabilir, bazı fonksiyonlarını durdurabilir. Resetleme kombinin beynindeki bu hata kodunu silmeye yaramaktadır.

Hata kodu silinince kombi sorunsuz çalışabileceği gibi yeniden hata kodu üretilirse resetleme işe yaramayabilir. Daha doğrusu kombideki resetleme işlemi hata kodu geçici bir sorun nedeniyle meydana geldiyse işe yarar. Eğer kombide bir arıza varsa resetlemenin bir faydası olmaz.

 

Başta da ifade edildiği gibi resetleme zor bir işlem değildir ve kombiye bir zararı da yoktur. Markası, modeli ne olursa olsun “Reset” veya “R” yazan düğmeye basmanız resetleme  için yeterli olur. Eğer kombiyi birkaç kez resetlemenize rağmen sonuç alamadıysanız servis çağırmanız gerekir.

Konu ile ilgili yazılar:

Kombi elektrik gelmiyor arızası 

Kombi su doldurma vanası arızası

Prosestat arızası nasıl anlaşılır, nasıl giderilir ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın