" />

Düşük Yakıt Tüketimi Sağlayan Araçlar

Yaşı kaç olursa olsun araba sahibi olmak ve araba kullanmak pek çok insan için vazgeçilmez bir keyif olarak görülüyor. Bu nedenle pek çok kişi bütçelerinin kayda değer bir kısmını araç satın almaya harcıyor. Ancak aracı kullanmaya başladıktan sonra da yüksek yakıt tüketimi ile ceplerinin yanmaması için verimli yakıt tüketimi olan araçlara yönelim gösteriliyor. Son yıllarda hem yakıt fiyatlarının hızla artışı hem de doğal kaynakların sürdürülebilirliğinin devamı için sürücülerin düşük yakıt tüketen araçlara olan ilgisi artıyor. Verimli yakıt tüketimi denilince akla ilk gelen serilerden biri olan Dacia Eco-G LPG serisi, Dacia markasının geliştirdiği LPG teknolojisi ile yakıt cimrisi araçların içerisinde kendini gösteriyor.

Hem Ekonomik Hem Ekolojik

LPG, benzine göre hem çok daha düşük yakıt tüketimi hem de daha az karbon emisyonu demektir. Kolaylıkla depolanabilir ve taşınabilir olması LPG’yi bugün en çok tüketilen kaynaklardan biri olmaya aday gösteriyor. Dacia Eco-G ismindeki Eco ekonomi ve ekolojiyi buluşturan teknolojiyi temsil ederken G ise LPG’li araçları kapsıyor. Fabrika çıkışlı LPG’li araç arayanlar için Dacia Eco-G LPG serisi, motorları LPG ile çalışmaya uygun olarak geliştirildiğinden tam anlamıyla beklentileri karşılıyor. Benzinli versiyonlarına oranla ürünün alış fiyatı, işletme maliyetleri ve bakım maliyetlerinin toplamı anlamına gelen toplam sahip olma maliyeti, LPG’li araçlar için %40 daha az oluyor. Periyodik bakım süreçleri dizel ve benzinli araçlar ile aynı olan Eco-G serisi, fabrika çıkışlı olmasından dolayı araç alındığında muayene zorunluluğunu ortadan kaldırmış oluyor.

Güvenilir LPG’li Otomobil

Dacia Eco-G LPG serisi sürücülerin aklında soru işareti olan güvenlik konusuna da çözüm sunuyor. Sahip olduğu yakıt tankı, geleneksel tanklara oranla 6 kat daha kalın olmakla beraber LPG kiti olarak yüksek dayanıklı çelikten üretilen ve ileri derecede güvenlikli donanıma sahip olan Landirenzo LPG kiti kullanılıyor. LPG tankı güvenli olmakla kalmayıp arabanın bagaj hacmini de koruyor. Stepne yuvası içerisinde yer alan LPG tankı aracın bagaj hacminde kayıp yaşanmasına engel oluyor. Bu da aracın iç ve dış tasarımının dizel ve benzinli versiyonlarıyla aynı şekilde olmasını sağlıyor.

Tasarruf Denilince Akla Gelen Seri

Dacia Eco-G LPG serisi, araba satın almak isteyen tüketicilere aracı aldıktan sonra da yakıt tüketimlerini azaltmak ve tasarruf sağlamak için çözümler sunuyor. Düşük karbon salınımıyla doğayı korumaya yardımcı olurken düşük yakıt tüketimi ile de ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın