" />

Bir Skandal Haberi De Mitsubishi’den…

Almanya’nın dev otomotiv firması Volkswagen’de ortaya çıkan emisyon skandalı hala yankılarını sürdürürken bir skandal haberi de Japon otomotiv devi Mitsubishi’den geldi.

Şirket tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalarda, yakıt tüketim testlerinde hile yapıldığı ve bu yöntemin 1991 yılından beri uygulandığı belirtildi. Konunun devamında ise yaklaşık 600 binden fazla araç üzerinde bu yöntemin uygulandığı ve bu araçların tamamen iç pazarda satıldığı ifade edildi.

Mitsubishi yakıt tüketim testi skandalının ortaya çıkması ve akabinde şirket yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarla birlikte, Tokyo Borsası’nda Mitsubishi’ye ait hisse senetlerinde kayıplar yaşandı.

 

“Büyük Sorumluluk Hissediyorum”

Mitsubishi Yönetim Kurulu Başkanı Tetsuro Aikawa, 1991 yılından bu yana uygulanan yakıt tüketim testi hilesiyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Konunun boyutunun henüz tam bilinmediğini ve bu bunun tespiti için uğraştıklarını belirten Nakao, “Büyük bir sorumluluk hissediyorum” ifadesini kullandı.

Yetkili makamların ise konuyla ilgili olarak yapılacak cezai işlemler konusunda, devam eden soruşturmaların sonucunu beklediği belirtildi. Volkswagen’den sonra Mitsubishi otomotiv şirketinde de patlak veren skandal, bütün gözlerin otomotiv sektörüne çevrilmesine neden oldu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın