" />

Baymak kombi sıcak su gelmiyor

Baymak kombi sıcak su gelmiyorsa paniğe kapılmanıza gerek yok belki de bunun çok basit ve kolay halledilebilir bir nedeni vardır.

İhtimalleri sırasıyla gözden geçirelim. Öncelikle dairenizde gaz var mı onu kontrol ediniz. Belki doğal gaz çalışması nedeniyle abonelere gaz arzı kesilmiştir. Mutfağa gidip ocağı yakarak bunu kontrol edebilirsiniz.

İkinci ihtimal kombiye giden gazın vanasının kapalı olmasıdır. Bunu da kontrol ediniz.

Üçüncü ihtimal kombi fişinin takılı olmamasıdır. Bazen başka bir fişi takmak için çıkarılabiliyor. Kombiye elektrik geldiğinden emin olunuz.

Dördüncü ihtimal kombiyi çalıştırmamış olmanız yani kapalı olmasıdır.

Kışın kaloriferlere sıcak su gelmiyorsa bunun sebebi kombinin yaz konumunda olması olabilir. Bunu kontrol ediniz.

Kombiyi açtığınızda ateşleme yapmamış olabilir. Baymak kombinizin kullanım kılavuzuna bakarak yeniden ateşleme yaptırınız. Ateşlemeyi hiç yapmıyorsa servis çağırmanız gerekebilir.

Eğer kombiye elektrik gidiyor, ateşleme yapıyor, buna rağmen sıcak su gelmiyorsa su basıncı göstergesine bakınız. Su basıncı göstergesi 1’in altında ise kombi sıcak su vermiyor olabilir. Basıncı 1,5 bara getirirseniz sıcak su gelir.

Bunlara ilave olarak bir de hiç akla gelmeyecek ama sıklıkla yaşanan bir durum vardır. O da su tesisatının eski olması ve içeride yıllardan beri tortu birikmesi nedeniyle banyo bataryasının tortulanmasıdır. Bataryanın sıcak su kısmı içerden tortu yapınca su basıncı yeterli seviyeye ulaşmıyor, kombi de sıcak su vermiyor olabilir. Bir de lavabo musluğundan sıcak su akıtmayı deneyin. Buradan sıcak su geliyor, banyo bataryasından gelmiyor ise bu şekilde bir problem vardır.

Su belli bir debide akmazsa da sıcak su gelmez. Bazı zamanlarda şebeke suyu az akmaktadır. Su az geliyorsa kombi suyu ısıtmaz. Suyu az açarsanız da suyu ısıtmaz.

Baymak kombi sıcak su gelmiyor

Yukarıda anlatılanlar basit nedenlerle kombiden sıcak su gelmiyor sorunu yaşayanlar içindir. Bu tür sudan sebeplerle kombi servisi çağırmanıza gerek yoktur.

Bazen sorun bir seviye daha ciddidir ve biraz deneyimi olan kişi üstesinden gelebilir. Aşağıda baymak kombinin arıza kodları yer almaktadır. Bu kodlar ne tür bir sorun yaşıyor olabileceğinizi gösterir.

Daha önceden bu konuda deneyiminiz varsa arıza koduna göre işlem yapabilirsiniz. Ama daha önceden bir tecrübeniz yok ise servis çağırmanız faydalı olur.

Konu ile ilgili yazılar:

Kombi elektrik gelmiyor arızası 

Kombi su doldurma vanası arızası

Prosestat arızası nasıl anlaşılır, nasıl giderilir ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Baymak kombi sıcak su gelmiyor (2 Yorum)

  1. BAYMAK ECO 240 FI KOMBIM SICAK SUYU BIR SOGUK BIR SICAK VERIYOR NTC SINI DEGIŞTIRDIK YINE AYNISİ DEVAM EDIYOR NE YAPMAM GEREKIR ONCEDEN SESİZ GUZEL İSITIYORDU KALOROFOR SUYUNU DEGIŞTIRDIM HEM SES YAPTI HEM SICAK SU AYARI BOZULDU NE YAPMAM GEREKIR SELAMLAR