" />

Baymak kombi e25 hatası

Baymak novadens extra kombi modellerinde e25 hatası ana eşanjör arızasını haber vermektedir.

Ana eşanjör suyu ısıtmakla görevlidir. Suyun kireçli ve paslı olması ve uzun süreli kullanım sonucunda burada tıkanma olabilir. Çünkü sürekli kaynama ve soğuma neticesinde sudaki maddeler tortu haline gelir ve çamurlaşma olur.

Ana eşanjörde arıza olmasının bir diğer nedeni de yıpranma sonucunda delinme olmasıdır. Kombi çok yüksek ayarda çalışıyorsa veya ömrünü tamamlamışsa delinme olabilir.

baymak kombi e25 hatası

Ana eşanjör arızası belirtileri

Eğer ana eşanjör tıkanmış ise aşırı sıcaklık artışı olacaktır. Eğer kireçlenme var ise petekler yeteri kadar ısınmayacaktır.

Eğer delinme veya kışın soğuktan donma nedeniyle çatlama olmuşsa kombi çalışmaz hale gelir.

Baymak kombi e25 hatasının çözümü

Baymak novadens extra kombi modellerinde e25 hatası ana eşanjör arızasından olduğunu belirtmiştim. Maalesef bu parçanın değişimi çok masraflıdır. Tamiri de sorunu tam olarak çözemeyebilir.

Bu tür durumlarda kombi ömrünü doldurmuşsa yenisini almak mantıklı olabilir. Tamiri  ve temizliği mümkün ise delinmiş-çatlamış yere kaynak yapılır, tıkanık bölgeler temizlenebilir.

Ama tamirat ve temizlik işlerinin kaça mal olacağı ve ne kadar süre garanti verileceği tamirci ile önceden konuşulmalıdır.

Konu ile ilgili yazılar:

Kombi elektrik gelmiyor arızası 

Kombi su doldurma vanası arızası

Prosestat arızası nasıl anlaşılır, nasıl giderilir ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın