" />

Arıza Tespit Cihazı

Yeni üretilen ağır vasıta araçlar kontrol için bir beyne sahiptir. Elektronik bir devreden oluşan bu beyin arızaları tespit eder, uyarı verir ve kodlamalarını yapar. Araç üzerine oluşan arıza uyarı lambası sonucu arızanın tespiti için ağır vasıta arıza tespit cihazı ile kolaylıkla arıza kodu okunabilir. Okunan arıza kodu ile aracın arızası tespit edilir ve direk olarak arızaya müdahale edilerek onarma işlemi gerçekleştirilebilir. Arızanın giderilmesinden sonra ikaz lambası söner ve problem çözülür.

Arıza Tespit Cihazı Hangi Araçlarda Kullanılabilir

Arıza tespit araçları birçok markaya uyumludur. Otobüs, kamyon veya yüksek tonajlı vasıtalar, iş makineleri gibi birçok farklı ağır vasıtada Metadiag.com.tr adresimizden alacağınız arıza tespit cihazı ile problemleri belirleyebilir ve onarma yoluna gidebilirsiniz. Mercedes, Renault, Volvo, Man gibi birçok farklı marka da çalışabilen ürünlerimiz mevcuttur. Ağır vasıta arıza tespit aracı farklı modeller ve markalar için farklı fiyatlara satılmaktadır. Ürün paketi içerisinde kullanma kılavuzu da mevcuttur.

Arıza Tespit Cihazı Kurulum ve Uygulama Nasıl oluyor?

Firmamızdan temin edebileceğiniz ve her türlü ağır tonajlı vasıta ve iş makinesine uyumlu arıza tespit cihazlarımızı tüm Türkiye’ye gönderiyoruz. Aynı zamanda İstanbul içi satışlarda kurulum firmamız personeli tarafından yapılmaktadır. İstanbul dışı satışlarda da uzaktan kurulum ve destek sağlanmaktadır. Bütün ürünlerimiz bir yıl garantilidir. Üstelik ürünlerin kullanımı ve uygulaması için eğitimlerimiz de mevcuttur.

Arıza Tespit Aracı Nasıl Çalışır?

Metadiag‘ dan alacağınız ağır vasıta arıza tespit araçları otobüs, kamyon veya ağır tonajlı tır gibi birçok farklı ağır vasıta üzerinde sorunsuz çalışmaktadır. Arıza tespit aracının çalışması için arıza tespit cihazına bir bilgisayara ve ara kabloya ihtiyaç vardır. Vasıtanın beyin okuma kablosuna takılan ara kablo sisteme bağlanır ve okuma gerçekleştirilir. Arıza tespit cihazı aracın hata kodunu okuyarak hatanın ne olduğunu belirler. Böylece problem tespit edilmiş olur. Aynı zamanda arıza tespit aracı hata okuma, hata silme, hataları düzeltme, arıza ikaz lambalarını söndürme, sensör verilerini okuma gibi birçok farklı işlemi yapabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın