" />

Arıza lambası nedir ne işe yarar

Arıza lambası nedir ne işe yarar konulu video ve açıklaması aşağıdadır:

VİDEO AÇIKLAMASI

Arkadaşlar merhaba, bugün sizlere önemli bir bilgi vereceğim, arıza lambası hakkında. Küçük resimde de görüyorsunuz başlıkta da okuduğunuz gibi ekranda gördüğünüz arıza lambası motor arıza lambası değildir arkadaşlar. Motorun arızalı olduğunu göstermez. Bu çoğu araçta standarttır. İki çeşit zaten arıza lambası vardır. Bir tanesinin üzerinden anahtar vardır, bir tanesi de bu ekranda gösterdiğim egzoz emisyon lambasıdır arkadaşlar. Bu tamamen egzoz sistemiyle alakalı bir durumdur.

Egzoz sisteminde bir sıkıntı olduğu zaman bu arıza lambası yanar bu da motora bağlıdır. Ancak motor arıza lambası bu değildir. Bu egzoz emisyon lambasıdır. Bazı arkadaşlarımız bunu motor arızası olarak biliyorlar bunu düzeltmek için böyle bir video sunmak istedim. Bunun arızalı olması sebebi bunun yanma nedeni egr oksijen sensörü ya da katalizördür arkadaşlar.

Çiğ yakıt geldiği zaman bu sensör devreye girer. Oksijen sensörü çiğ yakıtı algıladığı için direk katalizör görevi görmüyor diye direk bu egzoz emisyon lambasını yakar. Egzoz emisyon lambasıdır bu arkadaşlar. Katalizörü iptal ettirdiğinizde, egr’yi iptal ettirdiğinizde ya da oksijen sensörünüz arızalandığında bu sensör devreye girer. Bununla alakalı küçük bir bilgilendirme yapmak istedim. Bu arıza lambamız motor arızalanması değil egzoz emisyon lambamızdır arkadaşlar. Bunu da belirtmek istedim umarım faydalı olmuştur. Bu lamba yandığında unutmayın egzoz sisteminde bir sıkıntı vardır. Beni izlediğiniz, beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın arkadaşlar teşekkür ederim hoşça kalın.

Video için Youtube da Oto Destekçim kanalına teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın