Araç kaplama fiyatları

Folyo yardımıyla otomobilin kaplanması işlemine “araç kaplama” denilmektedir. Araç kaplamanın birkaç yararı vardır. Bunlardan en önemlisi araçta şimdiye kadar zamanla oluşan ufak tefek çizikleri kapatıp yepyeni bir görünüme kavuşturmaktır. Böylece araç kaplama işlemine tabi tutulan araç birkaç saatin ardından galeriden alınmış sıfır araç görünümüne kavuşmaktadır.

Arabalardaki çizikler için boya da yapılabilmektedir. Ancak onun da bir maliyeti var ve araç kaplamanın oluşturduğu ambiansı vermiyor.

Araç kaplamanın bir diğer faydası da güneş ışığına veya ağaçlardan akan reçine gibi etkenlere karşı kaportayı koruması. Dış etkenler folyoya bulaşıyor aracın kaportası yeni kalıyor. Aracı satarken elbette bunun faydasını görüyorsunuz.

Gençlerimiz aynı arabaya binmekten sıkılıyorlar. Aracı değişik bir renkte kaplatarak bu sıkılganlığa çare buluyorlar.

 

Araç kaplama fiyatları

Eğer eliniz bu işe yatkınsa, biraz da tecrübeniz var ise deneyimli arkadaşlardan yardım alarak bu işi kendi garajınızda kendiniz de yapabilirsiniz. Ama bu işi profesyonellere bırakmak daha iyi sonuç verecektir. Çünkü her işte olduğu gibi araç kaplamanın da kendine göre püf noktaları ve deneyim gerektiren halleri vardır. Örneğin araç kaplama yaptıktan sonra yıkama aşamasında tazyikli suyu vurduğunuzda folyo da kalkabilir. Suyun tazyik ve eğimini iyi ayarlamanız gerekir.

Ayrıca iç bölgelere kaplama yapılamayacağından buralara kaplama ile aynı renkte boya atmak gerekecektir. Profesyonel firmalar tüm bu işlemleri sizin adınıza yapıp aracınızı gıcır gıcır halde size teslim edecektir.

Araç kaplama fiyatları 2000 TL den başlamakta olup talebin niteliği ve işçiliğin kalitesine göre biraz yukarı çıkabilmektedir. Örneğin şirket araçlarına resim, amblem giydirme işlerinde fiyat 2018 yılı itibariyle 5-6 bin TL’yi bulabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın